Wpis z mikrobloga

Pytanie głównie do osób chodzących na mecze #legia. Jak to jest z autobusami po meczu? Muszę się dostać na Dworzec Zachodni i to dosyć szybko, ale z tego co widziałem po ostatnim meczu z Celtikiem, ta ulica między Torwarem i stadionem była pełna ludzi, co oczywiście blokowało ruch. W związku z tym mam kilka pytań:

- jest sens polegać na tych autobusach w okolicach stadionu (tj. czy faktycznie jadą mniej więcej w czasie, czy pół godziny czekasz na Łazienkowskiej, aż ludzie przejdą)?
- czy te autobusy są mocno obładowane? nie chciałbym sytuacji, gdzie po prostu nie wejdę do busa, bo nie będzie miejsca
- czy są jakieś "pewne" przystanki w okolicy, gdzie mam sporo połączeń na wspomniany Dworzec Zachodni, niejadący zbytnio przez okolice stadionu (zminimalizowane ryzyko opóźnienia przez kibiców na ulicy) i niezawalony ludźmi wracającymi po meczu?
- jakich linii i przystanków wtedy unikać?
- ewentualnie, czy od razu odpuścić sobie autobusy i polować na ubera/bolta (a może po meczu i z tym będzie ciężko)?

#ligamistrzow #pytanie #warszawa #szachtar #pilkanozna
  • 6
@bezbekpol: najlepiej isc na estakadę tj Trasę Łazienkowską. jest tam buspas wiec autobusy nie powinny tkwić w korkach - przystanek jest tez o tyle daleko od stadionu, ze wiekszosc nie-lokalsów tam nie pojdzie (ale tez realnie jest to 5 minut drogi). Nie wiem czy coś jedzie tam na Dworzec Zachodni ale zawsze mozesz podjechać na Dworzec Centralny (kilka linii) i potem przesiąść się na jednym bilecie na SKM.
@bezbekpol: @pawelczixd: Trasa Łazienkowska byłaby idealna, ale teraz jest remont estakad i autobusy nie stają na wysokości stadionu.

Jest kilka sposobów, ale żaden nie jest idealny.

Jeden to linia 187, w którą wsiadasz na przystanku Zaruskiego i wjeżdżasz na Trasę z dołu. Jeżeli będziesz na trybunie od strony ul. Czerniakowskiej (wschodnia), to jest to niezła opcja, w przeciwnym razie możesz mieć za daleko, żeby zdążyć (ostatni kurs 23:03).

Drugi to
@Kimbaloula: dzięki za mega konkretną odpowiedź. w 90% pokrywa się to z tym, co sobie wcześniej ustaliłem i właśnie zastanawiałem się nad tym przystankiem na Zaruskiego, albo podejściem na ten Plac Na Rozdrożu (kilometr dalej, ale mam minimalnie więcej opcji). Mógłbyś mi jeszcze powiedzieć, czy w przypadku tego Zaruskiego, nie ma problemu z zawalonym autobusem (tj. czy tego samego pomysłu nie ma kilkaset - kilka tysięcy ludzi i ta linia 187