Wpis z mikrobloga

Wykonawca sąsiadów Spowodowal szkodę na moim ogrodzeniu i uciekł. Namierzyłem go. Przyznał się przy kilku osobach. Chcę zapłacić ale za mało niż wynosi naprawa.Dzwonil,pisał smsy w tej sprawie itp.
Nie mam papieru,oświadczenia. Tylko świadkow.
Na Policji będą jakieś problemy żeby to ściągnąć od faceta?
Przy zeznaniach jako szkodę wpisuje się kwotę czy lepiej przedstawić rachunki?

#prawo #policja
  • 14
Uderzenie spowodowało skrzywienie o kilka cm slupka i brama by się nie chowała. Kwota 800 zł

Kłócimy się o 300 zł
Mam cichą nadzieje że policja też go nagrodzi za ucieczkę i uszkodzenie jakimś mandatem( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@aqq123: domyślam się, że chodzi o uszkodzenie słupka samochodem podczas jazdy, tak?
Był sam w pojeździe czy z kimś?
Droga publiczna czy nie?
Świadkowie widzieli zdarzenie w całości włącznie z kierującym i czy ktoś był w aucie poza kierującym?
@Maro88z: droga prywatna. Nie mam świadkow na zdarzenie,tylko na samo przyznanie się do winy.
Do tego połączenia i smsy co do ustalenia ceny za szkodę ze mną i moimi wykonawcami.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@aqq123: cywilna sprawa, brak znamion wykroczenia, policja nie ma podstaw do interwencji czy prowadzenia czynnościi o wykroczenie chyba że jest podejrzenie że nie jechal sam. Trochę lipa. Nawet jak ruszą czynności i go ustala to brak wykroczenia. Jak masz blachy to sprawdź na ufg ubezpieczyciela i do niego bij.
@Maro88z: wjazd na prywatną drogę,uderzenie w słupek który jest w granicy mojej działki,ucieczka ze zdarzenia to nie ma znamion wykroczenia?
Co jego ubezpieczyciel może zrobić?