Wpis z mikrobloga

Zdecydował się ktoś kiedykolwiek na przedłużenie gwarancji w x-kom? Chodzi o ten pakiet podstawowy od awarii (warianty 12, 24 i 36 miechów, teraz chyba Allianz to obsługuje), nie to od wypadków/kradzieży/itp. Mówimy o laptopie, podstawowa gwarancja producenta na 24.

Rozum podpowiada mi, że to scam, ale serce każe oddać im jeszcze trochę hajsu. Ewentualnie słyszał ktoś o jakichś alternatywach, czy lepiej przestać sobie zawracać sobie tym głowę?

#xkom #ubezpieczenia #gwarancja #laptopy
  • 6
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lootenantdan: Trzeba być straszną pierdołą by popsuć laptop, a one jednak latami ciągną, więc strata kasy.

Rozważałbym dokupienie jakiegoś pakietu wyłącznie w przypadku telefonów jakby dziecko albo kobita notorycznie je niszczyli.
  • Odpowiedz
@Tytanowy_Lucjan: Chodziło mi bardziej o awarie w stylu zdechnie dedykowana karta graficzna sama z siebie czy coś niż uszkodzenie z winy użytkownika. Mam małą próbkę jeśli chodzi o awaryjność laptopów bo ostatniego używałem przez 8 lat, ale faktem jest, że przez lata po gwarancji trochę rzeczy się sfajdało.
  • Odpowiedz
@lootenantdan: MasterCard do niektórych kart oferuje ubezpieczenie "przedłużonej gwarancji" za darmo (do max 6 tys. PLN), jeżeli aktywuje się je przed zakupem i zapłaci za produkt daną kartą (zakup musi być chyba dokonany przez internet). Czy jest coś warte - nie mam pojęcia, trzeba byłoby przeczytać OWU. https://bezcennechwile.mastercard.pl/ubezpieczeniezakupow

Wiem, że jest dodawane m.in. do:
- MasterCard Debit Gold w mBanku - przy czym samo konto/karta wychodzi drogo (nawet bardzo drogo)
  • Odpowiedz