Wpis z mikrobloga

Mirki, w garażu podziemnym na połączeniu ściany i podłogi sączy mi si woda. Temat zgłaszałem do #deweloperka majstry przyszły, zalepili betonem narożnik i poszli. Parę dni działało i znów leci. Mam betonowe ściany, ale te przy moim stanowisku były jakies podniesione. Palce mogłem tam włożyć na parę centymetrow. Myślałem że jak o uzupełnia to sprawa się rozwiąże ale mam obawy że to zaraz odleci. W paru miejscach widziałem że żywicowali ten beton ale to tak na wysokości głowy. przy mojej ścianie jest przy podlodze problem. Mieliście podobny problem? Jest to do naprawienia? Może jakaś guma to wysmarować? Jakiś argument chce mieć w piśmie do dewelopera. #budownictwo #budujzwykopem #patodeweloperka może ktoś z #beton ?
  • 12
@antekdomagala: Z tego co napisałeś, wynika że w hali zastosowano konstrukcje wodonieprzepuszczalną, której styk ściany z płytą został nieprawidłowo wykonany. Najprawdopodobniej podczas betonowania ściany nie zastosowano w pierwszej dolnej warstwie mieszanki na bazie kruszywa drobnowymiarowego. Zastosowano standardową mieszankę, która nie wypełniła dokładnie styku lub co gorsza rozsegregowała się w skutek niewłaściwej wysokości układania. Obawiam się, że iniekcje nie pomogą, ponieważ aby wypełnić rysy i pory w betonie, żywica musi mieć opór.