Wpis z mikrobloga

Jestem w szoku, że odpalam na decku takiego Wiedźmina 3, on się z automatu ustawia na średnie i śmiga bez zająknięcia w 60 klatkach. Pomijam, że w takim wypadku pogram godzinę i moge na nim usmażyć jajecznice xD ale wciąż jestem zaskoczony.

Pytanie do osób które korzystają z Game Passa na Decku, czy w takim wypadku da się pobierać ustawienia sterowania tworzone przez społeczność. Deck wykrywa sam w co gramy?
#steamdeck #gamepass #xboxgamepass #gry
  • 18
Jestem w szoku, że odpalam na decku takiego Wiedźmina 3, on się z automatu ustawia na średnie i śmiga bez zająknięcia w 60 klatkach. Pomijam, że w takim wypadku pogram godzinę i moge na nim usmażyć jajecznice xD ale wciąż jestem zaskoczony.


@Yasiek666: do W3 są ustawienia na prawie ultra 30 albo 40 fps i 2 godziny gania. Podpowiedź, cienie zżerają nawet 30% FPS ( ͡° ͜ʖ ͡°
@Yasiek666 gamepass z tego co wiem nie działa na decku (steamos)wogole.

Co do pytania o profile z grami spoza steam sam jestem ciekaw (deck dopiero do mnie idzie) ale obstawiam, że będzie jak ze steam controllerem, czyli ustawienia społeczności działają tylko z grami kupionymi na steam
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Medonix: gamepass działa, ale tylko ten streaming.

@Yasiek666: @Medonix: co do gier spoza steam, to jest pewien myk, który da się zrobić. Jak dodajesz grę do steam, to zmień nazwę ma ten numer co się w sklepie wyświetla w linku (dla wiedźmina 3 jest to 292030). Wtedy steam rozpoznaje grę tak samo jakbyś odpalał wersję steam. Nie testowałem na decku jeszcze, ale działa dla controllera, więc powinno działać na
@GokuMK: @Yasiek666: gra to już 7-letni staroć, 30-40 fps w 1080p na prawie ultra to miał już GTX 660, czyli 10-letnia karta xD Tak było

Chlopie ja na gtx 780 bez hairworksow miałem przeważnie 45-50 klatek a ty mi mowisz że na 660 miałeś podobną wydajność. Dobra fantazja
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Elkoss: ale jak później zmienisz nazwę z tych cyferek na tytuł gry to te ustawienia znikają,przynajmniej jest tak u mnie. Jeszcze nie próbowałem zapisać tych ustawień i wgrać je sobie później po zmianie nazwy hmm
ultra ustawienia bez HW i ma podobno chodzić w 40.


@Yasiek666: cienie na ultra nie dadzą 40 FPS. Tzn w dzień tak, ale w nocy FPS leci na łeb bo mają coś spieprzone w silniku graficznym i noc to jest jeden wielki potężny cień ( ͡° ͜ʖ ͡°) Trzeba zmienić cienie na wysokie.