Wpis z mikrobloga

Jak bardzo pogarsza się pamięć przy depresji? Czy problemy z działaniami matematycznymi też ma jakieś powiązania z depresją czy problem tkwi gdzieś indziej?
Dodam, że kilka lat wstecz liczenie w pamięci nie było problemem.

Pytam bo może ktoś miał podobne problemy i czegoś się dowiem zanim udam się do lekarza.

#depresja
  • 10
  • Odpowiedz
@feber jak masz depreche to jakby ci ktoś mózg zalał betonem. Potrafiłem położyć laptop na blacie w sklepie żeby zapakować bułki i go zapomnieć zabrać z powrotem
  • Odpowiedz
@feber: mi przy mocnym okresie stresu zanikała pamięć na tyle, że zapomniałam co gdzieś położyłam... masakra.. czułam się jak debilka jak z partnerem się kłóciłam o coś.... a nie miałam racji.
  • Odpowiedz
@Kamokamo: @nowywinternetach: @Dzoannna: a co z zapominaniem słów? Mam tak, że nie potrafie znaleźć słowa żeby nazwać dana rzecz czy miejsce ale dopiero po chwili zastanowienia to słowo przychodzi mi do głowy. Kiedyś też sie to zdarzało ale zdecydowanie rzadziej.
  • Odpowiedz
@feber: a to mam od zawsze, ale rzadko - mój mózg sobie uprawia wtedy słowotwórstwo :D albo mówię to słowo w innym języku bo akurat to pierwsze mi się przypomni xD
  • Odpowiedz