Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
Dochodzę do wniosku, że albo ludzie w Polsce są głupi (co do tego jestem coraz bardziej przekonany), albo mamy wysyp ruskich trolli. Trywializowanie użycia przez Rosję broni atomowej jest bardzo szkodliwe. Jest to bariera, której przekroczenie może oznaczać koniec cywilizacji jaką znamy. A niestety wszystko wskazuje, że bariera ta może zostać przekroczona.

#polska #wojna #ukraina #rosja
  • 66
@gorzki99: Ok....
1. Bardziej wyrwij z kontekstu to dopatrzysz się więcej nieścisłości... to tak działa.
2. Argumenty przyjęte. Zgadzam się zwłaszcza z drugą częścią wypowiedzi, ale nie chce mi się dalej. Przede wszystkim doceniam zmianę sposobu wypowiedzi na bardziej kulturalny.
Przede wszystkim doceniam zmianę sposobu wypowiedzi na bardziej kulturalny.


@mathmed: Wahalem sie. Jak widze ze ktos stosuje cenzure to niezbyt milo podchodze do kogos takiego. Niektorzy pamietaja co to cenzura i srednio im sie podoba.

Kasowanie wpisow jest slabe z kilku powodow. Niektorzy nie lubia cenzury. Inni moga stwierdzic ze bylo tam cos niewygodnego dla kasujacego wiec skasowal. Ale oni tego nie zobacza i sami sobie zdania nie wyrobia bo skasowane.
@gorzki99: A ja nie lubię usuwać, ale nieraz mi ręce opadają na nieśmieszne żarty "trzęsę się i boję się", no czytałem to i serio wydaje mi się, że nasi dziadkowie ('86) w naszym wieku mogliby się bać i trząść, bo zaznali wojny. I nikt by sobie z tego nie robił żartów.
Martwi mnie też, że dużo osób właśnie nie widzi tej głupoty. Zobacz sobie na zasięgi Zięby i jego przyjęcie w
@mathmed: No i z takim wpisem to sie moge zgodzic prawie w calosci. Poza jednym stwierdzeniem

Zobacz sobie na zasięgi Zięby i jego przyjęcie w społeczeństwie vs doktora Grzesiowskiego. Mądrość się teraz nie sprzedaje.


I nie chodzi o to ze jestem wyznawca zieby. Raczej o druga czesc stwierdzenia.

Zaden lekarz, naukowiec, ekspert, nauczyciel, policjant, strazak (wpisz co chcesz) nie jest madry "z automatu" bo ma taki a nie innny zawod wiec
@gorzki99: Z określonym zawodem wiąże się pewien ciężar - reprezentowania tego zawodu w sposób godny. Ja jestem lekarzem, staram się być profesjonalny, mylić się najrzadziej jak się tylko da ( niestety w grę wchodzą też warunki pracy, ale to zupełnie inny temat ). Tak to powinno wyglądać. Powinieneś patrzeć na lekarza i mieć z tyłu głowy, że to profesjonalista - bo taka powinna być większość. Jak jest w różnych grupach zawodowych
Ja jestem lekarzem, staram się być profesjonalny, mylić się najrzadziej jak się tylko da ( niestety w grę wchodzą też warunki pracy, ale to zupełnie inny temat ). Tak to powinno wyglądać.


@mathmed: I w takim ukladzie czy jestes lekarzem, nauczycielem, policjantem czy sprzataczka nalezy Ci sie szacunek. Za wykonywanie swojej pracy jaknajlepiej potrafisz.

jego początkowe podejście było zupełnie zrozumiałe z perspektywy osoby mającej wiedzę w tym temacie, tzn podejście nadmiarowe.
@gorzki99: Kampania informacyjna COVID była bardzo nieprofesjonalna i pełna zmian zaleceń, przy czym każde z nich brzmiało, jakby było już ostateczne. Nikt oficjalnie nie przyznał się do tego (a przynajmniej ja nie widziałem), że się mylił - a mylili się prawie wszyscy.
Ja zaszczepiłem się tylko 2x - a za pierwszym razem szczepienie dało mi dużo pewności siebie, bo jednak zarazić się było dość łatwo (USG face to face), w momencie
Natomiast do delty włącznie była to bardzo zdradliwa choroba - znajomy (młody) ratownik przy gorączce 40*C wolał dreszcze, niż uczucie duszności stał przy otwartym oknie zanim zabrali go do szpitala.


@mathmed: hmm. Cale zycie (42lata) mam tak ze lapie mnie goraczka na jedno popoludnie/wieczor. Klade sie do lozka (obojetnie czy to jest godzina 16 czy 21) po wypiciu grzanego piwa z 50 rumu. Poce sie jak swinia w nocy a rano
Zastanawiam się, czy na jesień nie będą chcieli mnie za to zwolnić, bo już na wiosnę były kłopoty.


@mathmed: Jestes lekarzem. Mozez mi to jakos racjonalnie wytlumaczyc?
Czyli to nie jest tak ze 100% lekarzy uczestniczy w tym cyrku?

Dlaczego wiec nie widzimy nigdzie tych drugich opinii?

Ale fakt - polskie społeczeństwo jest głupie... spisku nie było (a jeśli był to tak wysoko, że na poziomie PL raczej nikt o nim
@gorzki99: Myślę, że obecnie jest tyle niechęci do szczepień w ogóle, że włodarze próbowali (może będą jeszcze próbować?) dyscyplinowania grupy zawodowej, która powinna dawać przykład i jednocześnie może być superroznosicielem wśród osób z chorobami towarzyszącymi (tak, mowa o lekarzach) - powiedzmy jest to pół sensowne. Ale u mnie w pracy zaszczepiło się 80% (20% wcale...), trzema (i więcej) dawkami może połowa z tych 80%. Przechorowali już chyba wszyscy przynajmniej raz. Ja
Niechęć do szczepień w populacji ogólnej może wyjść bokiem przy chorobach wieku dziecięcego, gdzie spadek wyszczepialności akumulujący się przez kilka lat może doprowadzić może do solidnej epidemii.


@mathmed: okaj. Tylko ze ja bym jednak rozroznil niechec do szczepien od niecheci do tego konkretnego preparatu.

Dawno temu (jeszcze przed covidem :P) ogladalem fajny dokument o szczepieniach na grype. Jak powstaja ile to trwa itp. I dlaczego sa tak relatywnie malo skuteczne. Bylo
A co do drugich opinii - były w niektórych miejscach


@mathmed: Az musialem zrobic kolejna odpowiedz zeby nie mieszac watkow.

Pisze z jakims mirasem w innym temacie i on twierdzi ze ostatnie wybory do sejmu byly w polsce w jakistam sposob sfalszowane bo publiczna tv promowala tylko jednych a innym utrudniala dostep.

Moze i cos w tym jest.

Ale z tego wynika ze caly obraz pandeii, wirusa i szczepione jest sfalszowany
@gorzki99: Sytuacja była wyjątkowa, szczepienie w pierwszej fazie pomogło dość znacznie. Wirus zmutował losowo (RNA popełnia dużo błędów przy replikacji). Wirus grypy z tego co pamiętam ma warianty pewnych białek biorących udział przy replikacji HXNY i wymieniając je uzyskuje nowe cechy, koronawirusy nie mają takich zdolności szybkiej wymiany materiału genetycznego. Są shifty - nagłe szybkie zmiany i dryfy akumulacji pewnych zmian genetycznych. Powstanie silnie zakaźnego Omicrona, który był relatywnie mało zjadliwy
Teraz przez kilka lat mam nadzieję będziemy zbierać dane o działaniach niepożądanych i oby nie było ich dużo.


@mathmed: Nie no. Ja nie jestem az takim wredzilem i tez bym nie chcial zeby sie jedna okazalo ze to nie byl dobry pomysl i mamy problem. (akurat w tym wypadku wolalbym nie mowic "a nie mowilem" :P)

Chodzi mi o to czy az tak zle bylo zeby rzucac na rynek cos nie
@gorzki99: Jak masz chwilkę obejrzyj sobie jak to wygląda w symulacji.
Jeśli obniżysz r0 (wsp. reprodukcji wirusa) poprzez:
- restrykcje
- zaszczepienie

to przy r0 > 1 epidemia rozwija się wolniej (mniejsze obłożenie szpitali i mniejszy stres na ochronie zdrowia)
r0 < 1 epidemia się kończy tym szybciej im bliżej zera jesteś.
Dlatego te działania mogły dotyczyć też grup nie będących bezpośrednio zagrożonych w dużym stopniu, ale jednak będących wektorami. Te
mathmed - @gorzki99: Jak masz chwilkę obejrzyj sobie jak to wygląda w symulacji. 
Je...