Wpis z mikrobloga

@Andreth: Dołączam się do pytań wyżej - w trakcie kryzysu pytałem o to kilkukrotnie i nie uzyskałem sensownej odpowiedzi:
co Polska powinna robić z nielegalnymi imigrantami na granicy?
A jeśli "wpuszczać", to jak poradzić sobie z nadużyciami, których - jak pokazał nam kryzys migracyjny - jest ogrom i jest to odsłonięcie słabej strony, co mogą wykorzystywać zewnętrzne siły (np. niegdyś Turcja)?
Po to między innymi, żeby Putin miał fajne obrazki do pokazania w Afryce i Indiach, jak rasistowska i zła jest Unia Europejska. Których to obrazków mu skwapliwie dostarczyliśmy i nadal dostarczamy.


@Andreth: Serio ludzie Putina wysyłają takie obrazki w świat? Nie sądze, ale jeśli tak robią to dobrze bo to zniechęci innych nachodźców. Łukaszenka wysyła tych ludzi na granicę min po to żeby miękiszony mówiły "chlib chlib, biedny człowiek zły rząd"
@Andreth: Dołączam się do pytań wyżej - w trakcie kryzysu pytałem o to kilkukrotnie i nie uzyskałem sensownej odpowiedzi:

co Polska powinna robić z nielegalnymi imigrantami na granicy?

A jeśli "wpuszczać", to jak poradzić sobie z nadużyciami, których - jak pokazał nam kryzys migracyjny - jest ogrom i jest to odsłonięcie słabej strony, co mogą wykorzystywać zewnętrzne siły (np. niegdyś Turcja)?


@NoMercyIncluded: To jest podstępne ze strony drugiej strony, mówienie
@Andreth: > A na Ukrainie są naziści i banderowcy. Zawsze sobie można zracjonalizować, czemu jakichś ludzi trzeba pozbawić praw człowieka (fakty nieistotne).

Mieszkanie w polsce nie jest prawem każdego człowieka na ziemi. Przyjęcie uchodźców wojennych jest naszym obowiązkiem jako że graniczymy z Ukrainą. Myślenie że wpuszczenie każdego kto tylko powie że przed czymś "uchodzi" a tym bardziej uznawanie że to wystarczający powód żeby każdego wpuszczać przez granice jest naiwne. Nie mówię
Po to między innymi, żeby Putin miał fajne obrazki do pokazania w Afryce i Indiach, jak rasistowska i zła jest Unia Europejska.


@Andreth: gorączka antyrasizmu to wytwór zrozumiały tylko w Unii Europejskiej i Ameryce Północnej. W reszcie świata wszyscy mają na to wywalone. Myślisz że w Indiach, w społeczeństwo ciągle myśli w kategoriach kastowych, kogoś bulwersuje, że jakiś kraj w Europie pilnuje ruchu na swoich granicach i nie wpuszcza egzotów?
Na żadnym przejściu granicznym z Białorusią im nie dają złożyć papierów. Co najmniej od 2018 tak jest, zaczęło się od dworca w Brześciu i Czeczenów. Ile razy można tłumaczyć oczywistości?


@Andreth: szkoda tych ludzi, że są wykorzystywani instrumentalnie. Ale wpuszczenie ich do Polski oznaczałoby, że za chwilę większą liczbę uchodźców spotka tragedia, bo większą liczbę ściągną do Białorusi. To błędne koło i tylko twardym zakazem wstępu jesteśmy w stanie przerwać ten
czemu oni nie idą na przejście graniczne, he he? Bo wbrew prawu nikt od nich nie przyjmuje wniosków azylowych.


@Andreth: jest to nieprawda. Wnioski azylowe są przyjmowane na przejściach granicznych z Białorusią, członek mojej rodziny dokładnie w taki sposób znalazł się w Polsce uciekając z Bialorusi po protestach jakie tam się odbywały po "wygranej" Łukaszenki w wyborach.

Straż graniczna nie przyjmuje wniosków azylowych od uchodźców złapanych na terytorium Polski. Uchodźcy mają