Wpis z mikrobloga

1. pamiętacie czasy, gdy wyszła filmowa trylogia Władcy Pierścieni i ten cały hejt na te filmy? Zmienione wątki(śmierć Sarumana), spłycenie straty pierścienia przez Isildura, powiększenie roli kobiet(brzmi trochę znajomo), a obsada? porażka.
2.pamiętacie czasy, gdy wyszedł hobbit i ten cały hejt? ze 150. stron książeczki i lektury dla uczniów szkoły podstawowej nakręcili 3 pełnoekranowe filmy? Skaczący Legolas po spadających cegłach jak po piłeczkach. A te CGI? Ciekawe czy tam w ogóle było coś nagrywane bez CGI, wszystko takie komputerowe. Porażka x2.
3. pamiętacie czasy serialu pierścienie władzy i ten cały hejt? Galadriel jako niepokorna wojowniczka, wolna fabuła, nic się nie dzieje? porażka x3
to były czasy, teraz to nie ma

#wladcapierscieni #ringsofpower #lotr #seriale #film #kino
Castellano - 1. pamiętacie czasy, gdy wyszła filmowa trylogia Władcy Pierścieni i ten...

źródło: comment_1665135132hsWFUan0MWy1qzEYeosHI8.jpg

Pobierz
  • 89
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Dakkar: nie to nie jest taka różnica bo to nie jest ten temat. Nie wiesz co będzie za 20 lat. Fakt jest jeden: był hejt te 20 lat temu na Jacksona. Był na Hobbita. Koniec. Nie chodzi tu o prognozę co będzie kiedyś - bo to nie jest obiektywny fakt.
  • Odpowiedz
@Castellano różnica jest taka, że efekt końcowy WP się obronił, Hobbita i Pierścieni władzy nie i na tym to polega, wystarczy zrobić coś dobrego i nawet bzdurne wciskanie wątków się obroni

Dla przykładu wątek homoseksualny w Severance budzi chyba same zachwyty
  • Odpowiedz
2.pamiętacie czasy, gdy wyszedł hobbit i ten cały hejt? ze 150. stron książeczki i lektury dla uczniów szkoły podstawowej nakręcili 3 pełnoekranowe filmy? Skaczący Legolas po spadających cegłach jak po piłeczkach. A te CGI? Ciekawe czy tam w ogóle było coś nagrywane bez CGI, wszystko takie komputerowe. Porażka x2.


@Castellano: Nic takiego nie miało miejsca
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Castellano: Dawałem temu serialowi duży kredyt zaufania i nawet mi się podobał. Ostatni (przed ostatni dziś) odcinek mnie załamał.
Fatalnie skrócona historia i spłycone postaci, okropne kadrowanie i kiepska choreografia walk. To wyglądało tak jakby ktoś inny kręcił ten serial xD.
Teraz jestem zawiedziony ale nie tym, że serial odbiega od książek (jestem fanem Lotra i mam w nosie, że robią po swojemu to w końcu na motywach jest), tylko
  • Odpowiedz
@Castellano: Na ziemi jest 8 miliardów ludzi. Wszystko można udowodnić pojedynczymi frustratami. Zrobić uczciwą analizę statystyczną już trochę ciężej. Przy lotrze w zasadzie wszyscy których znałem wtedy się zachwycali (lata 2004-2009). To nie jest tak, że dopiero przy Hobbicie ludzie się zakochali w trylogii.
  • Odpowiedz
@Castellano:
Ale hejt na Hobbita i ROP jest jak najbardziej słuszny. W hobbicie jeszcze chociaż byli fajni bohaterowie, których można było oglądać (efekty i spora część fabuły to dno). ROP oglądam na siłę mając nadzieję, ze coś wreszcie "zaskoczy". Ale będzie o to ciężko bo główna bohaterka jest według mnie fatalna. Tylko nie mam do końca pewności czy to wina aktorki, tego jak prowadzi ją reżyser i scenariusz czy może
  • Odpowiedz
@Kosmiczny_byk: x #!$%@? de. Jako przykład podam bitwę o Hełmowy Jar. Legolasa jeżdżący na tarczy jak na deskorolce i oddział elfów który pojawił się z dupy i bez jakiegokolwiek nawiązania do fabuły filmu lub książki.
  • Odpowiedz
2.pamiętacie czasy, gdy wyszedł hobbit i ten cały hejt? ze 150. stron książeczki i lektury dla uczniów szkoły podstawowej nakręcili 3 pełnoekranowe filmy? Skaczący Legolas po spadających cegłach jak po piłeczkach. A te CGI? Ciekawe czy tam w ogóle było coś nagrywane bez CGI, wszystko takie komputerowe. Porażka x2.


@Castellano: hobbit do dzisiaj mi się tak średnio podoba, to już było takie odcinanie kuponów z sagi. Te 60fps wyglądają mega
  • Odpowiedz
@Castellano nie pamiętam hejtu na WP bo mało kto wiedział o istnieniu książek a jak widział to tak ich nie czytał(mówię o swoim otoczeniu bo tylko ojciec gadka ze pamięta fragmenty z fantastyki jak był młody) . Sam zainteresowałem się tematem po premierze pierwszej części. WP to był typowy wycieczkowo szkolny film
  • Odpowiedz
@Castellano: Różnica polega na tym, że trylogia Jacksona (wybitna) była krytykowana przez ortodoksyjnych, tolkienowych nerdów za odstępstwa od książkowego oryginału, a serial Amazona (kiepski) jest krytykowany przez internetową psychoprawicę z powodów mizoginicznych i rasistowskich.

Znienawidzona na Wykopie czarna krasnoludzica to najlepsza postać, jaką tam widziałem.
  • Odpowiedz
pamiętacie czasy, gdy wyszła filmowa trylogia Władcy Pierścieni i ten cały hejt na te filmy?


Był zachwyt i rozbicie banku z nagrodami z Oskarami na czele. Do tego zysk dziesięciokrotnie przewyższający budżet.

@Castellano: > pamiętacie czasy, gdy wyszedł hobbit i ten cały
  • Odpowiedz
@Castellano: Nie było żadnego hejtu na trylogię Władcy Pierścieni. Przy każdej produkcji znajdzie się grupę krytykujących, ale generalny odbiór u potencjalnych odbiorców był cholernie pozytywny.

Zamykam wątek.
  • Odpowiedz