Wpis z mikrobloga

Raz już to pisałem ale mi to zdjęli, więc może teraz bez przekleństw i może dopisze kilka ciekawostek.
Czy zdajecie sobie sprawę z tego że w r0syjskiej memo sferze i szuro sferze, role żyda odgrywa Polak. Dokładnie tak, Polacy rządzą światem, wszędzie są polskie spiski, Polacy w swojej naturze mają knucie i szkodzenie r0sji. ( ͡° ͜ʖ ͡°) z tym ostatnim, to bym się akurat zgodził ale to po prostu godność i rozum człowieka. Sprzeciwianie się r0syjskiej tyrani, która nic nie oferuje jest po prostu oczywiste i organiczne.
Macki polskich spiskowców są naprawdę wyraźne, np.: polskie nazwiska! są wszędzie! i nawet się z tym nie ukrywają. W USA (kovalsky), Izraelu (קובלסקי) i samej r0sji (Ковальски), również w tej ostatniej jest mnóstwo nazwisk kończących się na „ski, sky”.
Oskarżenia w stosunku do nas bardzo często mają podłoże historyczne. Polacy są tak złośliwi i podstępni, że na złość r0sji przyjęli chrześcijaństwo z Zachodu a nie z r0sji. Tylko po to aby udawać że nie jesteśmy r0sjanami. Co więcej! zrobiliśmy to 22 lata przed samym chrztem Rusi Kijowskiej, która przyjęła chrzest z Konstantynopola. Więc był to zajście fantazyjny podstęp.
Polacy na złość r0sji potrafią tworzyć nawet całe państwa. Białoruś i Ukraina zostały wymyślone przez samych Polaków, tylko po to by skłócić r0sjan. Dlatego też by walczyć z polskimi kłamstwami powstają artykuły o następujących tytułach.
Skąd wzięła się nazwa „Ukraina”? - to polski wynalazek, który został wprowadzony do obiegu, m.in. w celach propagandowych.”
Jak narodziła się Ukraina - „Ukraina” faktycznie weszła do użycia w XVIII wieku.”
Moskwa - Po pierwsze, księstwo moskiewskie to polski wynalazek. Po drugie, jest produktem walki ideologicznej.””
Poza rządzeniem światem, jesteśmy również jednocześnie słabi, żałośni i nic nie znaczymy. W Polsce nie ma nic poza jabłkami, których jak nie sprzedamy to umrzemy z głodu. Jesteśmy największymi zdrajcami słowiańszczyzny a jak wszyscy wiemy jej największym depozytariuszem jest oczywiście r0sja. Najwyraźniej przyjmowanie Słowian do własnych domów jest większą zbrodnią niż tworzenie szwadronów śmierci z muzułmanów i azjatów, które zabijają ów Słowian.

W komentarzu dodam jeszcze screen z pikabru, którego autor chyba inspirował się moim poprzednim wpisem.

#ukraina #rosj #pikabu #wojna
W.....k - Raz już to pisałem ale mi to zdjęli, więc może teraz bez przekleństw i może...

źródło: comment_1665133142TbyQSeOqdGH6EJCatRMqda.jpg

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
@Mc_Gnoyek: Bo słowianofilia była ideologią Imperium Rosyjskiego (panslawizm). Była ona elementem kulturowej inkorporacji ludów słowiańskich i osłabienia wpływów IRP.

"Wszyscy słowianie powinni stanowić jedno państwo, a że akurat Rassija jest największa, to zapraszamy do nas."
  • Odpowiedz
@Ama-gi: Typie, nie umiesz czytać albo nie umiesz pisać. Albo jedno i drugie. Wiesz, że Ruś Kijowska powstała w wyniku podboju Waregów? A jednym z elementów, który ten podbój finansował, były wyprawy łupieżcze. M.in. na Bizancjum. I to był jeden z powodów, dla którego Grecy w ogóle byli zainteresowani chrystianizacją tego regionu, bo dotychczas machali ręką, płacili haracz albo mówili, to weźcie najedźcie zachód.

Ale Rusowie nie tylko łupili cudzych, bo
  • Odpowiedz
jedna rzecz mnie od jakiegoś czasu zastanawia - skąd u russkich takie masowe koniobicie do słowiańskości? Bez przerwy widzę to w ich infosferze. My Słowianie lepsi, oni Słowianie gorsi, my bardziej słowiańscy a oni mniej. U nas nawet nacjololo nie brandzlują się w takim stopniu a u russkich ten argument jest podnoszony, mam wrażenie, w co drugiej dyskusji na tematy polityczne.

@Mc_Gnoyek: Mój wczorajszy wpis pośrednio na to odpowiada. Słowiańskość i
W.....k - > jedna rzecz mnie od jakiegoś czasu zastanawia - skąd u russkich takie mas...

źródło: comment_1665165527VO4R5nbrwvVQhcxi2KqJiZ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Wiesz, że Ruś Kijowska powstała w wyniku podboju Waregów? A jednym z elementów, który ten podbój finansował, były wyprawy łupieżcze.


@PuriPuriPrisna: Opisałeś dzieje różnych państw w Europie, zmieniając nazwiska można przyrównać do Polski, również wsparcie Waregów. Wiadomo, że to była kultura bardziej stepowa, ale miała też swoje jasne strony jak Nowogród Wielki z ustrojem na wzór państwa-miasta. Został pozostawiony na pastwę Moskwy przez Jagiellonów.
  • Odpowiedz
@djtartini1: Ale teraz uprawiasz whataboutism. Koleś pisał o Rusi Kijowskiej, że dopiero po jej upadku i przez Mongołów ruscy są jacy są. A prawda jest taka, że byli tacy od początku państwowości i wschodnie wzorce też czerpali od początku państwowości. To że inne państwa łupiły i podbijały, nie ma nic do tego, bo ja sobie zdaję z tego doskonale sprawę. Tylko się rozprawiam z mitem rzekomej superfajnej Rusi Kijowskiej, a złej
  • Odpowiedz
Republika Nowogrodzka to był WYJĄTEK, a nie reguła w historii wschodnich Słowian. I to wyjątek ograniczony tylko do północnego terytorium dzisiejszej Rosji i funkcjonujący ok. 350 lat, gdzie państwowość na tych terenach to ok. 1162 lata. Tak że nie wiem, co ma piernik do wiatraka.


@PuriPuriPrisna: Nowogród był częścią Rusi Kijowskiej do śmierci Jarosława Mądrego i część ustroju przejął od nich. Dlatego nie negowałem wschodnich wzorców (były też obecne w Polsce
  • Odpowiedz
@tylkowielkanocny: Hm... na większości forów mają taką cenzurę że szkoda gadać, np.: na ruskim wykopie to pojedyncze komentarze mogą dostać shadow banna xD, tylko jeden drażliwy komentarz nie można plusować, w znalezisku co ma ich 300. Podobnie jest z samymi znaleziskami, jak się adminom nie spodoba to będzie miał 0 wykopów, ale będzie wisiał dalej.
  • Odpowiedz