Wpis z mikrobloga

@DaneOsobowe: Rozumiem że potrzebny jest jakiś kontroler danej firmy... No tego się nie spodziewałem. Ogólnie liczyłem że będę miał praktycznie darmowy AP. Jesteś w stanie na coś nakierować czy lepiej od razu wywalić. Najgorsze że wszystko działa ok, tylko ta nazwa sieci i hasło. Można sporo w panelu zmienić tylko nie to, bez sensu.
DWL-6600AP


@Issei: nie potrzebują kontrolera ale trzeba je zresetować po kablu konsolowym chyba, że masz dostęp.
Ogólnie strasznie gówniany sprzęt. SSID ustawiasz w gui w jednej z 16 wartości lub konsolą.
@Bad_Wolf: Masz może jakieś porady na forach czy instrukcje? Ogólnie chciałem jako tymczasowy ap pod mikrotika wpięty. Chodzi o CLI? bo coś gdzieś widziałem że przez komendy i faktycznie port console jest.
Chodzi o CLI?


@Issei: tak. Kabel typu "cisco"

Masz może jakieś porady na forach czy instrukcje?


@Issei: nie w tej chwili. Musiałbym szukać.

Ogólnie chciałem jako tymczasowy ap pod mikrotika wpięty.


@Issei: jak lubisz się #!$%@?ć¯\_(ツ)_/¯ Jak miałem tego ok 80szt w jednym szpitalu to nie było dnia aby się z 3szt nie zwiesiły tak, że trzeba było odpinać zasilania aby się podniosły. Losowo.
jak lubisz się #!$%@?ć¯_(ツ)_/¯ Jak miałem tego ok 80szt w jednym szpitalu to nie było dnia aby się z 3szt nie zwiesiły tak, że trzeba było odpinać zasilania aby się podniosły. Losowo.

@Bad_Wolf: Brzmi jak dwa stare tp linki router z których ap zrobiłem xD. Widzę że z problemu do problemu polecę. Jesteś może w stanie coś poleci AP na 2.4 ghz i 5 ghz? Może być coś nowego lub używanego.
@Bad_Wolf: Użytek domowy, mam światłowód 300 mb, na 2.4 ghz trudno w sumie bo większość urządzeń nie daje rady więcej niż 75 mb, ale widzę że na aktualnym routerze łapię do 433mb na telefonach z 5ghz. Widziałem że są same z 5ghz AP, ale nadal jest sporo sprzętów które nie mają 5ghz. Piętro dosyć dobrze lapie 5 ghz na mikrotik hap ac2, myślałem czy nie kupić teraz nowego hAP ax2 który