Wpis z mikrobloga

#elektronika #samochody #motoryzacja #mechanikasamochodowa #mechanika #akumulator

Padł mi parę razy akumulator do 0 na włączonych światłach jak zostawiłem i zauważyłemm, że na postoju po 15min słuchania muzyki już auto nie pali. Kupiłem prostownik z funkcją repair - odsiarczania czy jakoś tak. MMam teraz pytanie. Aktualnie akumulaotr jest rołzadowany prawie ze do 0, mam go teraz zacząć ładować prostownikiem w normalnym trybie czy od razu dać ten repair? Jeśli tak to na ile godzin go zostawić na jakim trybie?
  • 12
@zeddt: Laduje duzo i czesto to odpowiem:

- funkcje repair uzywasz zwykle po naladowaniu do pelna. Od siebie powiem, ze dobrze nawet 2-3 razy #!$%@? pozniej aku
- rozladowanie do zera skraca zywotnosc aku, ale to nie jest tak, ze kazdy i zawsze nadaje sie na smietnik. Jak nie stal tak dlugo i nie bylo mrozu to do odratowania spokojnie.
@zeddt: Pooglądaj testy na kanale mrAkumulator. Tam automatyczne prostowniki musiały trzeba było uruchamiać 4-5 razy po tym jak pokazały że akumulator jest naładowany aby akumulator miał gęstość elektrolitu na poziomie w pełni naładowanego akumulatora. Te z funkcją repair robiły gęstość w 2-4 ładowania.