Wpis z mikrobloga

Miał ktoś taką sytuację z Gmailem, że na niego przychodziły maile adresowane do innej osoby? (Np. maile w związku z rejestracją na portalach, na których się nie rejestrowalam)
U mnie sytuacja wygląda tak, że mam maila imięnazwisko@gmail.com, i na niego przychodzą maile do jakiejś dziewczynki która nazywa się tak samo, jak ja. Można by pomyśleć, że po prostu jej się pomyliło jaki ma email, ale to już trwa od dłuższego czasu. Przychodzą maile z jakichś portali typu Duolingo na których jest zarejestrowana, no chyba nie byłaby w stanie z tego portalu korzystać, gdyby przy rejestracji omyłkowo podała cudzego maila, do którego nawet nie ma dostępu. Znalazłam w internecie posty osoby, która miała taką samą sytuację. Czy to może być jakiś błąd w związku z którym część maili do niej jest przekierowywana do mnie? Zapewne powinnam przestać korzystać z mojego maila, ale mam naprawdę dużo kont zarejestrowanych na niego. Na skrinie przykład dziwnego maila :D
#informatyka #gmail #cyberbezpieczenstwo
Pobierz KsiezniczkaDunia - Miał ktoś taką sytuację z Gmailem, że na niego przychodziły maile ...
źródło: comment_1665042096vc3QXmD0ik4f8bvduVLvuz.jpg
  • 12
@KsiezniczkaDunia: Miałem coś takiego kiedyś, ale ponieważ to skrzynka z ksywką w nazwie, a maile zawsze dotyczyły zamówienia czegoś "egzotycznego" , to do dziś nie wiem, czy koleś się kilka razy pomylił przy wpisywaniu adresu, czy faktycznie dostałem coś, czego nie powinienem. Z mojego punktu widzenia jest to o tyle zabawne, że mógłbym temu komuś wysłać pocztówkę, bo znam jego adres :D
@goferek: Nie, bo np przychodziły ciągle maile z Duolingo świadczące o tym, że ta osoba ma konto zarejestrowane na mojego maila. Ale generalnie przychodzą co jakiś czas. Raz chciała też zresetować hasło do mojego Facebooka, którego mam zarejestrowanego właśnie na tym mailu.
@KsiezniczkaDunia hmm nie wiem czy to możliwe, ale może ta osoba miała ten adres email przed tobą, skasowała go, a potem Ty go przejęłaś. Tylko to by tłumaczyło istnienie kont w różnych portalach zarejestrowanych na Twój adres email. Chyba że te portale nie wymagają kliknięcia linku aktywacyjnego z otrzymanego mejla
@goferek: a myślnik, podkreślnik też? Liczby przecież nie.

zresztą sami wyjaśniają:

Jeśli na przykład ktoś zamierzał wysłać wiadomość na adres jan.kowalski.43@gmail.com, ale wpisał jan.kowalski@gmail.com, otrzymasz ją, ponieważ używasz adresu jankowalski@gmail.com.