Wpis z mikrobloga

@zibizz1: żeby sie nie zajechać ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie wiem, pewnie roznie jest w firmach ale praca jest na ogół zadaniowa wiec jak masz wieksze skille to na nizszym stanowisku powinien sie ten etat nieco skurczyc
a co ze spotkaniami?


@mk321: No to własnie mnie ciekawi, ale w teorii praca poza godzinami Twojej głownej pracy nie kolidowałaby. I znowu jako junior, raczej nie masz zbyt wiele do powiedzenia ponad status (jeśli nie interesuje Cie drabina kariery, a stabilne dodatkowe zrodlo dochodu).

@bambuka: nie znam pojęcia overemployed, ale osobiście gdybym był w takiej sytuacji wolałbym postawić sprawe jasno przed obydwoma pracodwacami
@lukenzi: jeśli jesteś kontraktorem to możesz mieć tyle kontraktów ile Ci się podoba. Wiadomo, że są pewne przepisy w umowie, które wykluczają konkurencję (najczęściej do pracy z określonym klientem) oraz możliwe spotkania w tym samym czasie. Ostatnio miałem rozmowę z jednym znajomym (też programista 15k) i powiedział mi, że całkiem znaną praktyką jest praca w 2-3 firmach na raz, przy czym pierwsza firma traktowana jest jako główne źródło utrzymania, a dwie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lukenzi: nie chodzi o to że miałbyś coś do powiedzenia, a obowiązkowe kilkugodzinne spotkania na temat projektu z zespołem lub klientem, żebyś wiedział co jest do zrobienia i jak ma być (już nie wspomniając o ceremoniach Scrum, to 20% czasu). Pracuje się w godzinach 7-18, najczęściej 9-17. Gdzie te drugie 8h wciśniesz? Terminy spotkań nie ty ustalasz. Jak jakiś temat na już (klient, błąd produkcyjny), to musisz iść na spotkanie już.
@bambuka: raczej myslalem o drugiej pracy typu junior 3-5k, czy ile sie teraz zarabia na takim stanowisku.
@mk321: w obecnej pracy mam jeszce 26 dni urlopu na ten rok ( ͡° ͜ʖ ͡°) i dostaje go od reki bo mam zawsze czysto w backlogu. Ale podzielam Twoje wątpliwości dlatego własnie pytam czy ktoś może ma doświadczenie z takiego pracowania i nie jest to coś co bym
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
całkiem znaną praktyką jest praca w 2-3 firmach na raz


@bambuka: to opowieści z mchu i paproci. Każdy zna każdego, kto zna kogoś, że tak pracuje. Ale nikt nie zna nikogo osobiście. To są czyjeś marzenia i po prostu ściemniają.

Co się może stać najgorszego? Mogą Cię zwolnić.


Może się wiele złego stać. Są kary umowne i odpowiedzialność. Jest gwarancja. Dużo jest zapisów w umowie. Normalnie nikt nikogo za to nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@lukenzi: ogólnie powiem ci tak: więcej zarobisz angażując się w jedną pracę. Jako dobry senior lub lead zarobisz dużo więcej niż słaby senior + słaby junior. A mniej stresu, mniej klepania, mniej w głowie. I brak ryzyka, że wyjdzie, że jesteś kłamcą. Budujesz zaufanie i prestiż. Często pracę dostaje się z polecenia (nie mówię o klepaczach kodu, tylko bardziej odpowiedzialnych stanowiskach).

Tylko, że angażując się mocno w pracę nie będziesz miał
to opowieści z mchu i paproci.


@mk321: bredzisz.

Może się wiele złego stać. Są kary umowne i odpowiedzialność. Jest gwarancja.


Oczywiście. To wszystko zależy od umowy. Ale jeżeli ktoś cię zatrudnił i po miesiącu uzna, że jesteś za słaby to nie wprowadza kar umownych tylko chce się ciebie pozbyć i tyle. Co innego jak coś #!$%@?łeś, ale to wiadomo.

Dodatkowo HR mają czarne listy [...] Branża IT wcale nie jest taka
@bambuka: to nie jest tak że można mieć ile chcesz, bo zazwyczaj sa to kontrakty godzinowe, na prace świadczoną osobiście. 3x168h -500h a w miesiacu masz 720h i to jest absolutny legalny maks(500h bo jeszcze sen). Gdyby jeden z klientów poczul sie urażony ze robisz go w konia bo sprzedajesz miesiecznie 160h a robisz np 40h i zacząl się sądzić to w tym wypadku jesteś przegrany

@mk321: nikt Ci się