Wpis z mikrobloga

@haxxx: Ten bet na river jest zupełnie bez sensu, jeśli już miałbyś betować to tylko all in jako blef. W sumie jedyna ręka która Cię sprawdzi i którą bijesz to jakieś A8,A7 itp. Może KT czy JT. Poza tym co byś zrobił gdyby koleś min raisował? Zawsze tylko check behind albo dużo wyższy jako blef.
  • Odpowiedz
@haxxx: nie miałeś najwyższego, Player 2 ma więcej. Co to w ogóle za argument? Wasze stacki efektywne są zbliżone, jedynie Player 1 musi się zacząć martwić powolutku.
  • Odpowiedz
@haxxx: Ok, ale jeżeli ktoś podbija na UTG i nie wiem jak gra, to zakładam, że ma bardzo mocną rękę. Obstawiałbym pary od JJ, lub AK. Na flopie z wymienionych przeze mnie rąk, tylko QQ daje układ słabszy od Twojego. Po blindach widzę, że to wczesna faza turnieju, a Ty masz bezpieczny stack, więc według mnie niepotrzebnie ryzykowałeś.
  • Odpowiedz
@haxxx: Szanuj żetony na początku, z taką ręką się nie wchodzi na tym etapie turnieju i z tej pozycji.

A jak już się wbijasz w takie fatalne rozdanie to na riverze miał lecieć All In z blefem, że masz Q na łapie.
  • Odpowiedz
@gucias: @valdo:

Wiem, że teoretycznie nie powinno mnie być w tym rozdaniu. Ale kusiło mnie sprawdzenie tego KJs. A, że na flopie spadł i K i J to trochę mnie fantazja poniosła. Chociaż jakby mnie poniosła na maksa to chyba powinienem jednak pójść za wszystko na flopie, może by się przestraszył wtedy. A tak to chciałem jak najwięcej wyciągnać i mnie to zgubiło :/
  • Odpowiedz
@haxxx: Właśnie zastanawia mnie to, dlaczego to Cię kusiło? Przecież to koszmarna ręka. W tej fazie turnieju zakres typa podbijającego na wczesnej to JJ+, AKs, AKo. Dla tagiego zakresu masz equity równe 27%. Nawet po takim flopie jak wpadł masz 33% equity dla tego zakresu.

Tu co prawda gość okazał się lamusem z ATo, ale jak nie masz readów na gościa to musisz zawsze go traktować jak równego sobie.
  • Odpowiedz
W tej fazie turnieju zakres typa podbijającego na wczesnej to JJ+,


@valdo: Pamiętaj, że to mikro stawki. Tutaj dzieją się cuda.
  • Odpowiedz
@haxxx: @hijackcutoff: moim zdaniem ten bet na river był całkiem spoko, targetował dobrze jego range czyli Ax, pech chciał że akurat 2 para mu doszła ale wydaje mi się, że z A4 - A9 też by sprawdził

ale oczywiście w przypadku każdego raisa na riverze (nawet mini) fold
  • Odpowiedz
@haxxx: oczywiście, że tak, dlatego wybierasz czy grasz for fun czy for value ; ) for fun to sam wbijam nawet z 27s czasami, ale wtedy się nie dziwię jak mnie inny lamus wyłoi ;)

@blyskotliwy: Na riverze bet był źle dobrany, bo niczego nie pokazywał. Tam leżał draw do strita i gdyby @haxx wypalił all in na riverze to gość by się 5 razy zastanowił, czy
  • Odpowiedz