Wpis z mikrobloga

@MarianoaItaliano: Książka się kończy na 2007 roku więc nie ma podsumowania całej polityki, jest dużo o New Labour jako koncepcie po prostu :) Siostra dostała ze szkoły bo na razie przerabiają powojenną Brytanię, pewnie najnowszą historię o ile zdążą do niej dojść dostaną na jakichś kserówkach ;)
@MarianoaItaliano: Świetne są te diagramy podsumowujące dany temat. Szkoda, że książki od historii, które ja używałem w szkole nie były takie przyjrzyste xd
Btw, z tym złotem to nieźle odwalił. Nie wiem w jakim okresie urzędowania sprzedał złoto, ale sam dołek przypada na rok 2001 kiedy zaczynała się recesja na giełdzie. Kilogram był za około 9k dolarów, a już w 2011 około 55k. Jeśli sprzedał złoto na początku swojej pierwszej kadencji
@Aubar: Dlatego mimo że nie jestem jakimś szczególnym fanem Torysów w życiu bym chyba nie zagłosował na tych komunistów z Labour xD Bardzo ubolewam że tu w życiu politycznym jest taki beton i nie ma szans na mniejsze ugrupowania w większości przypadków. JOW-y to najgorsze gówno jakie powstało, nie wiem jak mogłem to kiedyś uważać za super pomysł.
@MarianoaItaliano: Nie określił bym New Labour jako komunistów. To z czasów Blair brytyjska giełda radziła sobie świetnie, a rynek nieruchomości rozrósł się ogromnie. 1997 przeciętne mieszkanie kosztowało 60k, a w 2007 podchodziło pod 200k. To raczej typowo kapitalistyczne podejście do nieruchomości, bo te ceny dały im wiele wpływów do budżetu, a to, że przeciętna rodzina nie była w stanie kupić sobie mieszkania to już mieli raczej w dupie. Moim zdaniem za