Wpis z mikrobloga

@mikolaj-jas: wstępnie i ogólnie.
Gość się przedstawia z imienia i nazwiska. Mówi że został zmobilizowany i podaje jednostkę do której zostął przydzielony (1 Tomańska (?) dywizja, 1 Batalion pancerny, 3 kompania). Nie dostali dokumentów, dostali "automaty", dostali jakieś karty (płatnicze?) ale nieaktywowane, generalnie syf i bałagan. 6 dni żyli w okopach - ziemiankach, które sobie sami musieli wykopać (chyab w ramach szkolenia)/ W tej chwili jest nas tutaj 400 ludzi.
My
@mikolaj-jas: Dzień dobry, nazywam się Artem Aleksiejewicz (?). Chciałbym powiedzieć – zostałem zmobilizowany, wezwany przez WKU, przyszedłem, otrzymałem wezwanie, wysłali mnie do 1. Tamańskiej Dywizji, 1 batalion czołgów, 3. kompania. Nie podpisałem dokumentów, wydali automaty, automatów nie wpisali do książeczki wojskowej, w książeczce wojskowej nie ma żadnych pieczątek, nijak oficjalnie nie udokumentowali, /coś o karcie bankowej, nie zrozumiałem/, żyliśmy w okopach w lesie przez sześć dni, które sami wykopaliśmy, namiotów,
@mikolaj-jas: Zmobilizowali go, przydzielili do batalionu pancernego, dali broń, ale nie wbili jej na stan do książeczki wojskowej (jak będzie fikać, to zamkną go za nielegalne posiadanie broni ( ͡° ͜ʖ ͡°)). Karty do kont, na które miał być płacony żołd nie działają. Nie dali im namiotów, śpią w lesie w okopach i ziemiankach od sześciu dni. Jest ich 400 osób, protestują i nie chcą jechać dalej.
@M4rcinS: @mikolaj-jas: Chyba nie ma pierwszej tamańskiej dywizji i mówi o pułku do którego trafił. Jeśli chodziło mu o drugą tamańską to ten pierwszy pułk jest im. Bohdana Chmielnickiego.

P.S: Wydaje mi się, że mówił, że mają trzy transportery (bojowe), nie transporty, ale kacapski rozumiem tylko jako język wroga, więc mogę się mylić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@M4rcinS: @mikolaj-jas: Chyba nie ma pierwszej tamańskiej dywizji i mówi o pułku do którego trafił. Jeśli chodziło mu o drugą tamańską to ten pierwszy pułk jest im. Bohdana Chmielnickiego.


@Aynn: Faktycznie, 1. Dywizja ma inną nazwę wyróżniającą. Zdaje się, że dobrze słyszę – mógł się po prostu pomylić.

P.S: Wydaje mi się, że mówił, że mają trzy transportery (bojowe), nie transporty, ale kacapski rozumiem tylko jako język wroga, więc