Wpis z mikrobloga

Witam, mam ustawionego notariusza na zakup mieszkania, mam również dość wyraźne przesłanki, że nie powinienem kupować tego mieszkania od tej osoby, pytanie, czy mogą być jakieś konsekwencje prawne jeśli zrezygnuje przy notariuszu (bez żadnych podpisów, rzecz jasna)? jakie mogą być koszty notariusza? bo np. 2% ceny już odpada, czy taka sytuacja wiąże się z czymś jeszcze?
#notariusz #mieszkanie #prawo #nieruchomosci
  • 9
  • Odpowiedz
@Adams_GA: Tak, to wiem, ale myślałem, że może coś jeszcze, pierwszy raz w takiej sytuacji, dlatego chciałem się upewnić. Zadatek na szczęście symboliczny.
Dzięki za pomoc.
  • Odpowiedz
@pablomike71: kręcenie z wyposażeniem, umówiliśmy się na mieszkanie umeblowane ustalając jakie rzeczy na pewno zostają, niestety sprzedająca nie trzyma się tego, a w przedwstępnej nie jest to dokładnie opisane co zostaje a co nie + teraz brak kontaktu itd, generalnie sytuacja może jeszcze nie śmierdzi, ale brzydko pachnie, boje się, że zostawi mnie z pustymi ścianami, więc w zasadzie chyba nie ma co ryzykować. Jak mi się uda skontaktować przed terminem
  • Odpowiedz
@pablomike71: kręcenie z wyposażeniem, umówiliśmy się na mieszkanie umeblowane ustalając jakie rzeczy na pewno zostają, niestety sprzedająca nie trzyma się tego, a w przedwstępnej nie jest to dokładnie opisane co zostaje a co nie + teraz brak kontaktu itd, generalnie sytuacja może jeszcze nie śmierdzi, ale brzydko pachnie, boje się, że zostawi mnie z pustymi ścianami, więc w zasadzie chyba nie ma co ryzykować. Jak mi się uda skontaktować przed terminem
  • Odpowiedz
@marcpol: Rano wysłałem do sprzedającej maila, że akt notarialny podpiszę wyłącznie jeśli będzie zawierał załącznik w postaci spisu wyposażenia oraz jeśli nie będzie się znacząco różnić od tego co było ustalone. Oczywiście bez odzewu, telefonu nie odbiera, wygląda też na to, że tylko ode mnie. Jak jutro mnie też oleje, to pewnie będzie wesoło u tego notariusza ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz