Wpis z mikrobloga

Mireczki, bardzo spodobały mi się opowiadania o Cthulhu, zaliczyłem już "Zew Cthulhu", "Widmo nad Innsmouth", "Szepczący w ciemności" i "Zgroza w Dunwich", a zaraz wjeżdża "Kolor z przestworzy". No i tu pytanie: które opowiadania, a najlepiej całe zbiory opowiadań, polecacie dalej? Oczywiście zdecydowanie najlepiej jakby kontynuowały cykl o Cthulhu :)
#lovecraft #ksiazki #horror
  • 14
  • Odpowiedz
@Kaczorra: przeleć sobie spisy treści w tych konkretnych dwóch powinieneś mieć największy zbiór, z czego w tej drugiej unikaty, których nie znajdziesz w innych wydaniach.
  • Odpowiedz
@Kaczorra: luz ale naprawdę przeleć te spisy treści bo w 3/4 różnych zbiorów zazwyczaj ponad połowa te same opowiadania. Jeśli dobrze kojarzę to te dwa są z tego samego wydawnictwa i się nie pokrywają, ale mogę się mylić bo już dokładnie nie pamiętam. Bo generalnie Lovecraft to z 10-15 perełek, które ładują do większości kompilacji, resztą to takie już mocno średnie historyjki na jedno kopyto.
  • Odpowiedz
@ryhu: tak, właśnie widzę, że w "Zgrozie..." jest 5 tych samych opowiadań co w "Zewie", ale pozostałe dwa już mam na celowniku :). Natomiast z "Bestii..." zdecydowana większość chyba nie jest powiązana z cyklem Cthulu, ale w sumie i tak chętnie się z nimi zapoznam :)
  • Odpowiedz
@ryhu: Pierwsze co podałeś jest z Vespera i mogę polecić, Marcin Płaza świetnie przetłumaczył Lovecrafta. To drugie jest z Zysk i go nie znam, ale o innych tłumaczeniach słyszałem sporo złych opinii. Drugi duży zbiór od Vespera to Przyszła na Sarnath Zagłada, nie czytałem, ale tam tłumaczył również Płaza, więc raczej w tą stronę bym szedł @Kaczorra
  • Odpowiedz
Drugi duży zbiór od Vespera to Przyszła na Sarnath Zagłada, nie czytałem, ale tam tłumaczył również Płaza, więc raczej w tą stronę bym szedł


@nihilistyczna_paruwka: o widzisz, o ten mi właśnie chodziło, jak pisałem p tych unikatach, tylko się #!$%@?ąłem w linkach i nie pamiętałem tytułu. Masz rację!
  • Odpowiedz
@Kaczorra: "Przypadek Charlesa Dextera Warda" – od tego tytułu zaczęła się moja miłość do Lovecrafta. Wydawnictwo Amber chyba wydało większość jego twórczości. Był jeszcze taki autor Derleth, był przyjacielem i kontynuatorem twórczości H.P.L.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@horrorshowpl: słucham audiobooków, a ich twórców zawsze jakoś wspieram :). Btw: właśnie kończę "W górach szaleństwa", trochę mnie znudził opis miasta (H. P. rozwlókł się tutaj jak Orzeszkowa w "Nad Niemnem" ;)), ale od momentu opisu co tam odczytali zaczęło się robić ciekawie i teraz siedzę jak na szpilkach żeby puścić dalej, a zatrzymałem tylko żeby Ci odpisać ;). No, to play dalej ;)
  • Odpowiedz