Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam depresję i chcę pójść do psychologa, ale nie pójdę bo wizyty nie są anonimowe. Dlaczego nie można po prostu pójść umówić się na wizytę, zapłacić gotówką i tyle. Nie jestem celebrytą, przestępcą ani nikim ważnym, zwykły szary człowiek ze mnie, niemniej wkurza mnie legitymowanie się wszędzie gdzie nie człowiek nie pójdzie. Niedługo nawet w publicznym kiblu będzie trzeba pokazać dowód osobisty. Ale do rzeczy, po prostu nie chcę iść do psychologa i wylewać swoje życiowe brudy, wspomnienia oraz emocje, które można by skojarzyć z moją osobą, a szczególnie teraz kiedy ten zwalony rząd chce zbierać dane z wszystkich źródeł o każdym niczym wielki brat. Jaką mam pewność, że moje sesje nie będą nagrane, a potem opublikowane albo użyte przeciwko mnie? Nazwiecie mnie paranoikiem, ale czy to naprawdę takie ważne żeby psycholog wiedział kim ktoś jest? Co mu to daje? Nie można używać ksywek i spotykać się w czymś w rodzaju klitki spowiedniczej jak w kościele? To jest w sumie dość dziwne, że podczas spowiedzi człowiek ma nieraz więcej prywatności niż u psychologa.

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #633db0954d10066087da35e6
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 12
@AnonimoweMirkoWyznania: Psychologa tak jak każdego innego lekarza obowiązuje tajemnica lekarska. Nie wiem co musiałbyś okropnego w życiu odwalić, bo tylko na wniosek prokuratury psycholog może udostępnić twoje akta.
Nie jestem psychologiem, ale myślę, że jednym z wielu aspektów rozpoznania jest również, by zobaczyć jego mowę ciała pacjenta, sposób mówienia.
Rozumiem że jest ci bardzo ciężko się przemóc, i jesteś pełen obaw. Ale zrób to dla siebie. Co masz do stracenia?
OP: @BadSebastian Tylko widzisz, tajemnica lekarska jest nic nie warta. Każdy lekarz składa także przysięgę Hipokratesa i co? I nic, dużo lekarzy się z niej nie wywiązuje bo np. koperta się nie pojawiła przez operacją. Tyle są warte te przysięgi i tajemnice, każdego można kupić za odpowiednią ilość gotówki. Tak bardziej przyziemnie to dochodzą różne ciekawe zdarzenia. Przykładowo, w mojej dalszej rodzinie jest wujek psychiatra, który kiedyś na jednym z wesel
IskrzacaLoszka: @OP Jeśli prywatnie to nic mu nie daje, że wie jak się nazywasz ani nie jest to dla niego ważne ale pewnie prowadzi jakaś dokumentacje i chce sobie ciebie jakoś zapisać. Jak będziesz się nazywał Jan Nowak który płaci tylko gotówką i nie nosi z sobą dokumentów to też cię przyjmie.

---

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
@AnonimoweMirkoWyznania: Więc dobrze byłoby, byś znalazł fachowca godnego zaufania, przy którym ryzyko takiej skandalicznej sytuacji (za którą twój wujek powinien beknąć), będzie znikome. Zdaje sobie sprawę, że są lekarze i lekarze. Od czasów covidowego szaleństwa widać to jeszcze wyraźniej.
Jednak to że lekarze są skorumpowani, że pieniądz rządzi światem, że są gnidy w tym zawodzie, to nie jest wymówka, abyś zrezygnował z próby wyleczenia się. Robisz to dla siebie, nie dla
@AnonimoweMirkoWyznania: Boże ale debil. Jakie nagrywać, jego obowiązuje tajemnica lekarska durniu. A dane mu potrzebne bo to nie bazar na ulicy. Nie ma się czego bać. Szukasz sobie z dupy powodów aby nie iść bo się boisz iść. Zdejmij tą aluminiową czapeczkę.
dużo lekarzy się z niej nie wywiązuje bo np. koperta się nie pojawiła przez operacją


@AnonimoweMirkoWyznania:

Wiadomix, wpada asasyn kładzie koperte z pięcioma stówami, a po godzinie pacjent z wyrostkiem umiera, w Twoim Piździszewie pewnie zginęło już tak tysiące osób.