Wpis z mikrobloga

wlaczylem sobie AUTOBEDLEVELINGLINEAR w #marlin #ender3 #drukarki3d oraz ustawilem na 16 punktow pomiaru. drukarka stoi ciagle w tym samym miejscu wiec nie dodaje g28 w gcode tylko uruchamiam recznie bed leveling z ustawien drukarki w przypadku gdy cos krece ze stolem, nastepnie wybieram store settings_ aby zapisac poziomowanie w eepromie(nie wiem czy trzeba). po nastepnym uruchomieniu drukarki wykorzystywane sa pomiary stołu wykonane wczesniej. wszystko sie zgadza i dobrze to robie?
  • 8
@filiprock: pomyllilem sie, G28 jest, nie dawalem G29 w gcode aby przed kazdym drukowaniem nie czekac az 16 punktow zmierzy tylko zeby zaczac szybciej drukowac no i nie wiem wlanie bo nie jestem pewien czy mozna raz recznie zrobic G29 z ustawien drukarki i to sie zapisze czy przed kazdym wydrukiem trzeba
Tak strzelam, bo nie używam od jakiegoś czasu Marlina, ale marlinowe G28 nie zeruje siatki? Chyba musisz po nim M420 odpalić, żeby zachowywało się w sposób, który sobie zaplanowałeś.
@filiprock: jednak mozna zapisac siatke do eprom (pomimo ze na screenie tego nie widac) tak jak w dokumentacji jest napisane trzeba dać M420 S1 przed wydrukiem i śmiga chociaz wciaz nie jest idealnie to jest lepiej niz bylo.

G28 disables bed leveling tak jak mowisz @dzidol: M420 S1 trzeba dać po G28