Wpis z mikrobloga

@BezDobry:
Polska rzekomo jest krajem katolickim, a w której to religii hasla "miłosierdzie" oraz "przebaczenie" stanowią jej fundament. Ja rozumiem, że niektórzy odczuwają usilną potrzebę przypominania gorszących faktów z życia Urbana przy każdej okazji, ale odmawianie mu pochówku na komunalnym cmentarzu gdzie ma wykupiona kwaterę tuż obok grobu rodziców - to już wkraczamy w podłość i małostkowość.
@adamczo Jaka podłość i małostkowość? Gość miał obywatelstwo ZSRR, był obrzydliwym propagandystom i kolaborował z okupantem sowieckim. Należy go przetransportować do Moskwy i tam niech sobie spocznie ¯_(ツ)_/¯.
@BezDobry:
Zauważam pewna ironię, że po moim komentarzu "niektórzy odczuwają usilną potrzebę przypominania gorszących faktów z życia Urbana przy każdej okazji" postanowiłeś opisać Urbana. Trochę mnie to rozbawiło, natomiast reszta komentarza już trochę mniej...

W cywilizowanych społecznościach decyzja o pochówku należy przede wszystkim do najbliższej rodziny zmarłego (i zarzadcy cmentarza). Ja rozumiem, że niektórzy najchętniej publicznie zbeszczesciliby zwłoki, żeby stało się choć trochę zadość "sprawiedliwości", ale tu warto zadać pytanie o