Wpis z mikrobloga

Biegowi mircy z #warszawa i okolice!
Podrzućcie jakąś trasę pod biegi górskie, coś co będzie miało jakiekolwiek przewyższenia ale też będzie trasą trailową / leśną. Chciałbym unikać asfaltu.
Niedługo biegnę półmaraton z wzniosem ok. 800 m, no i fajnie byłoby znaleźć w okolicy jakąś trasę, która da na dystansie 21 km chociaż te 400 m.

Obecnie biegam często po kampinosie, mimo że wyszukuję tam okoliczne górki i staram się je zaliczać to i tak nie daje to wystarczająco dużo przewyższeń.
Górka szczęśliwcka? No niby spoko ale trzeba się kręcić wkoło kilka razy po tej samej trasie. No i próżno tam szukać odcinków trailowych.
Po schodach czasem po bieganiu chodzę, 13 pięter x 10, ale to jednak monotonna dłużyzna.

#bieganie
  • 18
@Crock92: Dzięki! Wstępnie widzę, że mam trochę daleko ale czasem uda się może wybrać.

@Hektar4: O, dzięki za przypomnienie, biegałem tam kiedyś. Górka jest ale jedyna, a wolałbym trasę mniej monotonną niż ciągłe bieganie w górę i w dół. Niemniej dzięki za przypomnienie, bo mam blisko (Bemowo here) i odświeżę tam bieganie z braku laku.

@PurpleHaze: Dzięki! Trochę już ode mnie wycieczka ale skoczę przetestować.

@annotate: Tak, dzięki
@annotate: Biegałem tam często jak mieszkałem blisko (1km od fortu), ale to za czasów kiedy 5 km było wyzwaniem i robiłem tylko kółka przy fosie.
Niemniej dzięki za przypomnienie, kolejne miejsce które jest niewielkie rozmiarowo, więc półmaraton tam to trudna próba dla głowy ale można sobie je zmieniać.
Moczydło, Fort Bema, Park Szczęśliwicki, no są to opcje monotonne ale chociaż można miejscówkami żonglować.

Dzięki panowie za przypomnienie miejscówek, i gdyby Wam
@Mikeymw: w okolicach Warszawy, koło Otwocka masz Falenicę, tam jest wyznaczona pagórkowata trasa biegowa, pętla ma 3 km i jest na niej 7 podbiegów. Dużo osób tam trenuje. W zimie odbywają się tam popularne Zimowe Biegi Górskie w Falenicy. Druga popularna trasa jest w Wesołej - poszukaj sobie Wesołe Biegi Górskie, będzie tam opis trasy.
@Mikeymw: Duża grupa od MTB trenuje na Kopie Cwila na Ursynowie. Wiem, że to jest jedna górka, ale skoro jest odpowiednia dla ludzi, którzy teoretycznie uprawiają swoją dyscyplinę w górach, to może i dla ciebie się nada?
@gottie:
O, i to jest już przyjemna opcja. Powielam pytanie kolegi wyżej, jak masz gpx to prośba o podesłanie.
Coś na szybko sobie wyznaczyłem w tej okolicy na mapy.cz i wychodzi mi jakieś 300 m up, już jest spoko, ale widać że jest tam wiele różnych górek i da się na nie pokolei wbiegać. Dobra opcja.

@arael: No tak ale wiadukt już chyba się wiąże z asfaltem, ruchem samochodów itd.