Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Z racji zdalnej pracy potrzebuję stałego dostępu do prądu i internetu (mam światłowodowy). Czy - zważywszy na przewidywane problemy podczas najbliższych miesięcy i liczne kilkusekundowe wyłączenia prądu, których doświadczam od kilku tygodni - powinienem zastanowić się nad zakupem generatora prądu i zapisaniem kodu do internetu mobilnego bez limitu (jestem w Play), który mógłbym w razie konieczności tetherować na laptopy/telewizor/inne smartfony?

Jaki (tani, bezpieczny, niezanieczyszczający powietrza) generator kupić? Mieszkam w małym mieszkaniu z ogrzewaniem miejskim, sprzęty (w tym kuchenka i piekarnik) są na prąd. Dziennie zużywamy około 12 kWh.

#prad #elektrycznosc #energetyka #internet #generator #energia #pradelektryczny #elektrownia

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #633c45ef4d0535180a70b16d
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Z racji zdalnej pracy potrzebuję st...

źródło: comment_1664913439lp5gycLZWEcO2YaQ80RFsN.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
internetu mobilnego bez limitu (jestem w Play), który mógłbym w razie konieczności tetherować na laptopy/telewizor/inne smartfony


@AnonimoweMirkoWyznania: Rozumiem, że jak prąd wyłączą w całej okolicy, to zostawią go do zasilania masztów telefonii komórkowej.
Bo coś mi się kurde nie wydaje. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
tani,


@AnonimoweMirkoWyznania: tanie sobie odpuść( ͡° ͜ʖ ͡°)

bezpieczny,

bezpieczne są wszystkie

niezanieczyszczający powietrza

to kup zasilany lpg

internetu mobilnego bez limitu


a sądzisz, że stacja bazowa to na powietrze jest?

Jedynie szansa w starlinku dla ciebie.
  • Odpowiedz
Rozumiem, że jak prąd wyłączą w całej okolicy, to zostawią go do zasilania masztów telefonii komórkowej.

Bo coś mi się kurde nie wydaje. ( ͡º ͜ʖ͡º)


@smiech2: Stacje bazowe to akurat wszystkie bez wyjątku mają podtrzymanie akumulatorowe na kilka godzin, a te bardziej kluczowe to mają jeszcze agregaty. Te bez agregatów podłącza się do przewoźnego agregatu gdy przerwa w zasilaniu jest dłuższa.

Żeby padły stacje bazowe
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: kilku sekundowe wyłączenie są wynikiem działania autoatyki, jeśli to jest tak reguralnie, to najlepwnie jakieś drzewo, dotyka gałęziami Lini średniego napięcia, i jak wiatr zawieje to ja zwiera, automatyka wyłącza linie, i włącza po paru sekundach, bo większość zwraca to właśnie takie chwilowe.

Więc nie generator, tylko UPS, bo w kilka sekund generatora nie odpalisz. Jak zauważono maszty też są na prąd ale niektóry mają ups'a który starczy nwm, do
  • Odpowiedz