Wpis z mikrobloga

Goście / Speak No Evil (2022)

Nie pamiętam, kiedy obejrzałem tak mocny film. Kategoria; Horror psychologiczny i słusznie - wszystko sie zgadza. Początkowo myślałem, że to będzie coś ala duchy w nawiedzonym domu, ale strasznie sie pomysiłem i bardzo sie z tego cieszę.

Muzyka, zdjęcia, aktorstwo - Znakomite ( mówi to wybredny widz, jeśli chodzi o takie klimaty). Czułem ogromne napięcie oglądając ten film. Czujem sie normalnie w skórze rodziców tej dziewczynki, a końcówka po prostu wgniotła w fotel.

Mówcie co chcecie, ale Christian Tafdrup zrobił zajebistą robotę.

Polecam całkowicie skupić się na filmie. Wyłączcie telefony, obejrzyjcie po ciemku, poczujcie to narastające napięcie, a przekonacie się, o czym mówie (). I nie, nikt z szafy nagle nie wyskakuje, nie ma jumpscare'ów i to jest zajebiste.

Rodzice przeżyją ten film najbardziej.

Mocne 7/10.
#film #filmnawieczor #horror #rodzice
Mr3nKi - Goście / Speak No Evil (2022)

Nie pamiętam, kiedy obejrzałem tak mocny fi...

źródło: comment_1664901065NsnAKnxCksBzTFuLwFDMno.jpg

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
Dla mnie film jest irytujący przez nieracjonalne zachowanie bohaterow. Ktoś może powiedzieć, że postawa filmowego małżeństwa to metafora (tutaj żeby nie spojlerować nie będę pisał czego) no i spoko, ale mnie taki scenariusz nie przekonuje. Czytam, że wielu ludzi ten film skłonił do refleksji. Ja raczej po seansie miałem poczucie "że, co? to już koniec? " Dla mnie średniak, choć coś oryginalnego. Muzyka oldskulowa, ale nie pasowała mi do zdjęć.
  • Odpowiedz
To jest strach psychologiczny czy taki strach typowo obrazowy, że zamykasz oczy?


@wyrywkowa: Powiem tak;

jumpscare'ów. Typowo psychologiczny strach. Narastające napięcie, niepewność i ta wspaniała muzyka (ʘʘ)
  • Odpowiedz
Dla mnie film jest irytujący przez nieracjonalne zachowanie bohaterow.


@Tadumtsss: +1

Ktoś może powiedzieć, że postawa filmowego małżeństwa to metafora (tutaj żeby nie spojlerować nie będę pisał czego) no i spoko, ale mnie taki scenariusz nie przekonuje.


Rozumiem i szanuje.

Muzyka oldskulowa, ale nie pasowała mi do zdjęć.


Mam całkowicie na odwrót :). Właśnie przez to, że nie pasowała (moim zdaniem to było celowe działanie), dawała taki wyjątkowy klimat i ciarki
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Mr_3nKi_: nie, nie, nie

Ten film to kretynizm do kwadratu. Zachowanie tych ludzi to tragedia.

Uciekaja z domu a potem wracaja sie po maskotke, i #!$%@? - jednak zostajemy na noc. Debilizm
  • Odpowiedz
Ten film to kretynizm do kwadratu. Zachowanie tych ludzi to tragedia.

Uciekaja z domu a potem wracaja sie po maskotke, i #!$%@? - jednak zostajemy na noc. Debilizm


@Rudy_Bigos_2: Z tym akurat sie zgadzam xD
  • Odpowiedz