Wpis z mikrobloga

  • 0
@Simfecstio tak ale wszelkie środki antykorozyjne aplikuje się na matowe czyste powierzchnię wolne od korozji czyli tylko wchodzi w grę piaskowanie w przypadku podwozia
  • Odpowiedz
  • 0
@Simfecstio to zrób tak jak pisze, potem nie przychodź z płaczem że po roku jest jeszcze gorzej. Wszelkie środki nakładane na korozję to strata kasy i przynęta dla frajerów którzy liczą na tanie zabezpieczenie podwozia jedynym sposobem jak zatrzymać bądź zwolnić proces korozji to jej usunięcie. Nie ma innej możliwości trzeba ją usunąć a wżery jedynie da się usunąć chemicznie lub mechanicznie za pomocą obróbki zwanej piaskowaniem. Jeżeli nie pozbędziesz się korozji
  • Odpowiedz
@Simfecstio: czasem dobre opony są warte więcej niż auto no i co? też będziesz jeździć na śmietnikach? Dbanie o auto wymaga czasem dużego nakładu pracy, a lepiej robić coś raz a porządnie czy 10 razy na #!$%@??
  • Odpowiedz
  • 0
@Pietter trzeba znaleźć złoty środek. Na 99% aż do sprzedaży auta nie będę miał problemu z podwoziem bo jest w bardzo dobrym stanie. Inwestowanie tyle w podwozie nigdy się nie zwróci. Wolę wydać ten hajs na wycieczkę czy cokolwiek innego. Dla mnie to marnowanie pieniędzy. Większość ludzi w ogóle nie dba o podwozie i żyje a ja nie zrobię na #!$%@? tylko ładnie . No i opony można kupić też w rozsądnej
  • Odpowiedz
Większość ludzi w ogóle nie dba o podwozie i żyje


@Simfecstio: prawda ;) ostatnio szukałem auta dla siebie i dopiero 10 oglądany samochód był w miarę zadbany, a mimo to i tak na start władowałem w niego już prawie 10k nie dlatego że tego koniecznie wymagał, ale dlatego że jest pewna kultura techniczna która tego wymaga. Polacy w większości nic nie robią z autami dopóki odpala i nie odpadają koła, a
  • Odpowiedz
  • 0
@Pietter No lepiej zrobić cokolwiek niż nic. Ja kupiłem auto. Oddałem do mechanika i powiedział że nie ma co robić. Tarcze przy następnej wymienię klocków. I do załatania odprysk na szybie. I w sumie tyle. A ma pewno zabezpieczę lepiej niż jest teraz. Więc dlaczego nie robić? Xd
  • Odpowiedz
@Simfecstio: jak nie masz piaskarki albo kilku wolnych dni na zabawę druciakiem bym sobie to odpuścił albo pojechał gdzieś gdzie zrobią to profesjonalnie.Wolę wydać trochę siana i mieć zrobione porządnie (jeśli sam nie mam warunków) niż kombinować jak majster i po 1-2 zimach wyjdzie rudy. Ale to moje podejście i zrobisz co chcesz
  • Odpowiedz
@Simfecstio: powodzenia ;)

Od r stopu wyjdzie więcej rdzy

jak jej faktycznie nie usuniesz piaskowaniem po zdemontowaniu elementów podwozia to zadziała to tak jak laska pudrująca trądzik ;) no niby nie widać ale nie rozwiązuje to problemu
  • Odpowiedz