Wpis z mikrobloga

Też macie tak, że przeczytalibyście Harrego Pottera jeszcze raz, ale świadomość tak sentymentalnego powrotu do lat dziecięcych/nastoletnich jest nie do zniesienia? xd 29 lvl here, noszę się z przeczytaniem całej sagi od początku ale jak tylko sobie pomyślę jaki sentyment to prawdopodobnie we mnie wywoła, to nie mogę się zabrać xd
#harrypotter #ksiazki
  • 16
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jestemmimas: miałem tak po pierwszym i drugim przesłuchaniu audiobooka po trzecim już mi przeszło po prostu większość się już zna na pamięć i nie ma się czym zaskoczyć
  • Odpowiedz
@n3ssunostaguardando: Uuu serio? Może trzeba było wytrwać, ja ogólnie mam wrażenie że te książki dorastały w pewnym sensie razem z czytelnikiem, przynajmniej ja tak miałem. Pierwsza część była dla mnie w opór infantylna już dawno

@penkroff: Gdzie słuchałeś audiobooków? Audioteka?
  • Odpowiedz
@jestemmimas: Heh, nie zawsze da się wrócić do książek z młodości.

Kiedyś za dzieciaka czytało się Winetou Karola May'a.
Spróbowałem wrócić ... to się nie da czytać :)

Słusznie mówili, że May to był Marksitą i się po prostu to wylewa z jego książek ... a takie miłe wspomnienia z dzieciństwa jak się czytało :)

Prawda jest taka, że do niektórych książek nie da się podejść bez odpowiedniego wieku ... a
  • Odpowiedz
@jestemmimas: czytaj jeszcze raz, z HP mam tak, ze nie tylko w żaden sposób mnie nie zawodzi, a nawet zachwyca mnie coraz mocniej.
pierwszy raz czytałam dobre 15 lat temu, ostatni raz kilka miesięcy temu :) ale fakt, w międzyczasie czytałam wszystkie części dobrych kilka razy, w tym oryginał po angielsku dla odmiany, wiec nie miałam takiego „wow” powrotu po raz pierwszy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jestemmimas: kiedyś pobrałem z torrentów a jak się dowiedziałem że Fronczewski przeczytał 4 część to ja kupiłem na audiotece kiedyś były kompletne na chomikuj ale nie wiem jak teraz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jestemmimas: 31 lvl here. W te wakacje, na lotnisku, szukałem książki na szybko. Trafiłem na Komnatę Tajemnic. Czytało się świetnie, siedziałem po nocy żeby doczytać.

Dalej uważam że pierwsza część jest najbardziej dziecinna i zwyczajnie nudna. Jak czytałem to pierwszy raz, to zastanawiałem się czy dobrą książkę wypożyczyłem, bo nie potrafiłem zrozumieć skąd ta popularność. No ale od drugiej jest zdecydowanie lepiej.

Spróbować warto. Na OLX pewnie sporo tego, jeśli się
  • Odpowiedz
@jestemmimas: Ja bym sie bal ze po prostu stwierdze ze ta seria jest slaba, ostatnio czytalem jedna serie co ubostwialem za dzieciaka a teraz do polowy pierwszego tomu nie moglem dobrnąć, moje gusta poszly w strone krwistych stawiajacych na realizm modern fantasy i na serii bez fuckow i gore i dobrych zawilych intryg to bym sie odbił w moment.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@jestemmimas: przeczytalem pierwszy raz w wieku chyba 30lat i zachwycilo mnie tak samo, jak czytalem w latach pozniejszych

Ta seria nadal jest swietna. Zwlaszcza jak masz jeszcze w tle muzyke z filmu.
  • Odpowiedz
@jestemmimas: mam 30, czytam/słucham regularnie raz w roku od... eeee... nie pamiętam ile miałam lat jak dostałam pierwszą książkę, 8? :D jak nie czytałeś od tego czasu to cię feelsy zmiotą z planszy, szczególnie pamiętając, że seria dojrzewa/zmienia się wraz z wiekiem Harry'ego. Miłej zabawy, zrób sobie kremowe piwo, voldemort pod turbanem będzie idealny na halloween (ʘʘ)
  • Odpowiedz
@jestemmimas: Ja lvl39 ostatnio czytam z ośmioletnim synem, który zaczął wchodzić w etap fascynacji HP. Jest super. Przymykam oko na nieścisłości i dobrze się bawię. Co ciekawe pierwszy raz czytałem HP, gdy byłem już dorosły. Miałem chyba 20 lat i dobrze się bawiłem przy tej lekturze.
  • Odpowiedz
@lunaria: Jestem w połowie insygniów śmierci i masakra, już czuję pustkę na myśl że się kończy :D Zastanawiam się czy nie zacząć słuchać znowu od nowa, czy może zostawić sobie i wrócić za jakiś rok xd
  • Odpowiedz
@jestemmimas: nawet się nie zdziwiłam, wiedziałam, że tak będzie ( ͡° ͜ʖ ͡°) polecam odświeżanie co rok, szczególnie podczas takiego klimaciku, że trzeba sobie ogrzać serce, np. jesienne wieczory, grudniowa noc :D to teraz maraton filmów na kaca skończonej opowieści i robienie świątecznych przygotowań przy christmas at hogwarts ( ͡° ͜ʖ ͡°)
lunaria - @jestemmimas: nawet się nie zdziwiłam, wiedziałam, że tak będzie ( ͡° ͜ʖ ͡°...
  • Odpowiedz