Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirki jak to jest z tym urlopem?
Myślałam, że mam 20 dni urlopu, ale kadry przeliczyły w zeszłym tygodniu i im wychodzi 26. Tylko mi się coś nie klei XD
Zaczęłam pracować w czerwcu 2018 na UOP, poszłam na studia zaoczne od października tego samego roku.
Studia inżynierskie skończyłam pół roku temu i od razu zaczęłam magisterskie zacznie, czyli do przyszłego roku będę studiować.
Wcześniej mi mówiono, że nie sumuje się praca ze studiami. W sensie, że pod uwagę bierze się najkorzystniejszy wariant - czyli studia dają 8 lat do stażu pracy i dopiero jak skończę studia i przepracuję dodatkowo 2 lata, to mam już 10 lat pracy, czyli 26 dni urlopu.
A one jakoś tak mi to wyjaśniły, że staż wynikający ze studiów dodały do stażu pracy na UOP.
Może mi ktoś to wyjaśnić, bo trochę zgłupiałam XD
#praca #pracbaza #pytaniedoeksperta #kiciochpyta #pytanie #prawo
  • 18
  • Odpowiedz
@Amestris: IIRC (nie che mi sie szukac) po studiach dostajesz z automatu +8 lat do stazu pracy liczacego sie do urlopu (po technikum 5)

Wiec jak masz 2 lata na uop i jestes po studiach to masz 26 dni urlopu.
  • Odpowiedz
@Amestris: według Kp wybiera się to co korzystniejsze czyli zawsze 8 lat, nie powinnaś mieć jeszcze 26 dni urlopu imo aczkolwiek nigdzie nie jest zabronione aby pracodawca sam z siebie dał więcej urlopu niż przewiduje to kodeks pracy. Natomiast jeżeli ją zmienisz prawdopodobnie będziesz musiała poczekać na 26.
  • Odpowiedz
Wcześniej mi mówiono, że nie sumuje się praca ze studiami. W sensie, że pod uwagę bierze się najkorzystniejszy wariant - czyli studia dają 8 lat do stażu pracy i dopiero jak skończę studia i przepracuję dodatkowo 2 lata, to mam już 10 lat pracy, czyli 26 dni urlopu.


@Amestris: No i wszystko się zgadza:

Zaczęłam pracować w czerwcu 2018 na UOP

Zatem masz ponad 4 lata stażu na UoP.

Studia inżynierskie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nairoht: @nairoht: @running: masakra... No ale byłam w kadrach wyjaśniać i się upierają, że się sumuje i ma być 26 XD
Niech tak będzie. Ja będę traktowała nadal jakbym miała 20.
Ciekawe co gdybym wybrała cały urlop, a one potem by się zorientowały że jednak mam 20. Czy by mi to jakoś anulowali czy by zabrali z przyszłorocznego urlopu te dodatkowe 6 dni, które mi naliczyły w systemie, a
  • Odpowiedz
@Amestris: gdybys wybrala 26 a by sie kapneli ze jednak masz 20 to strata pracodawcy i nie moga ci nic potracic. Tzn ja sie domyslam czemu sie upieraja xd. Maja system gdzie wielki programista z wykopu wpisal formule ktora nie ogarnia tego ze trzeba wybrac tylko sumuje
  • Odpowiedz
O XD dostałam wczoraj maila, że mnie przepraszają i coś tam źle popatrzyli, przeliczyli jeszcze raz i wyszło jednak 20 xD


@Amestris: Czyli jednak nie masz 2 lat UoP albo nie masz piecioletnich studiow. Jakbys miala to 26 sie nalezy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gorzki99: No jak nie mam jak zaczęłam pracować na UOP w połowie 2018 roku i w tym samym roku w październiku zaczęłam studia które kończą się w czerwcu przyszłego roku (inżynierkę o robiłam w lutym w tym roku, od razu zaczęłam magisterkę, w trakcie której jestem)
  • Odpowiedz
No jak nie mam jak zaczęłam pracować na UOP w połowie 2018 roku i w tym samym roku w październiku zaczęłam studia które kończą się w czerwcu przyszłego roku (inżynierkę o robiłam w lutym w tym roku, od razu zaczęłam magisterkę, w trakcie której jestem)


@Amestris: Powoli i jeszce raz.
Czy masz skonczone 2 lata pracy na UoP i skonczone 5 lat studiow?
Slowo klucz: skonczone.

Jak masz to jak psu
  • Odpowiedz