Wpis z mikrobloga

Czy gmina ma prawo odmówić mi dodatku węglowego powołując się na nowelizację ustawy jeśli złożyłem wniosek przed nowelizacją? Chodzi o dwa gospodarstwa pod jednym adresem - dwie różne rodziny dwa różne piece ale jeden adres formalnie. Czy mogą się zasłaniać tym że jest nowelizacja zgodnie z którą dodatek przysługuje tylko jeden na dany adres niezależnie od liczby gospodarstw domowych? Mało tego, na konto wpłynęły mi dwa dodatki ale na jeden nr konta (jednej rodziny) zamiast na dwa osobne wskazane we wnioskach. Nie dostałem żadnego wezwania tylko zadzwoniłem żeby to wyjaśnić i powiedzieli mi że przysługuje jeden dodatek i mam przelać te pieniądze z powrotem. #kiciochpyta #prawo #wegiel #dodatekweglowy
  • 10
@Tatiagla przelali ale błędnie bo dwa razy po 3000 na jeden nr konta zamiast na dwa różne. Nie chcę mieć potem problemów ze to zataiłem, a ten telefon i odpowiedź to też jedno wielkie xD. Może jakieś pismo wystosować z zapytaniem?
@wbutachorangutan: To niech oni napiszą do Ciebie formalne pismo za co dostałeś te przelewy. Nie rób niczego na gębę. Oni mają udowodnić, że w domu jest jeden piec i że chcecie zrobić ich w #!$%@?. O ile sytuacja którą opisujesz jest prawdziwa, to możesz się korespondencyjnie przepychać. Jeśli też pod jednym adresem mieszkają dwie rodziny odseparowane od siebie w swoich mieszkaniach i grzejecie się niezależnie od siebie to trzymaj się tego.
@wbutachorangutan: zależy co dostałeś w tytule przelewu. Niech się oni z tego wytłumaczą najpierw. Pieniądze dostałeś na konkretny wniosek. Jeśli były dane dwa wnioski na jeden adres i pomimo dwóch różnych adresów i dwóch kont przelali ci to na jedno konto, to niech się wytłumaczą z tego, dlaczego przelali więcej pieniędzy. Oczywiście te 3 tys. sobie odłóż na bok w razie czego jakbyś musiał zwrócić.
@wbutachorangutan: Nadal bym się upierał przy tym, że urzędnik ma ci udowodnić że albo się pomylił w przelewie i dostałeś albo jeden nadmiarowy na swój wniosek, albo ta kwota miała być przelana do drugiego wnioskodawcy. W tym przypadku niech urzędnik wytłumaczy się Tobie pisemnie czemu dostałeś nadmiarowe 3 tys. pln na konto. Po prostu napisz do nich oficjalne pismo na które musza ci odpowiedzieć.

Na Twoim miejscu wciąż bym się upierał,