Wpis z mikrobloga

Elo
Zna ktoś się dobrze na laptopach i doradziłby co wybrać? Szukam czegoś tak do +- 4k, żeby chodził Cyberpunk, Fifa23, miał 16gb ramu i 144hz ekran, ofc bez systemu. Plus to małe zużycie baterii bo laptop ma być do kabiny tira XD Macie pomysł co teraz można wybrać? Dzięki i pozdro

#pc #gry #laptopy #tir
  • 8
@Chewie2: Trochę mały budżet, ale też pewnie wyjaśnienie. Na baterii nie pograsz za bardzo - laptop bardzo szybko się rozładuje jeśli w ogóle da radę na baterii iść na pełnej mocy, więc raczej cały czas pod ładowarką jak gierczenie będzie odchodzić.
Najtańsze sensowne co znalazłem w Twoim budżecie to:
https://www.x-kom.pl/p/694289-notebook-laptop-156-msi-gf63-i5-11400h-16gb-512-rtx3050ti-144hz.html

aczkolwiek szału nie będzie. Jakby Ci się udało, to chociaż dołożyć do takiej maszyny, przez TPW karty graficznej będzie zauważalnie mocniejszy:
@razzor91: o widzisz, to powiedz mi jakiś racjonalny budżet, żeby to miało ręce i nogi. Co do poboru energii - chodzi mi o to, żeby nie obciążać za bardzo przetwornicy, jestem świadom że w takim lapku bateria to starczy na max 2h i musi być pod ładowaniem cały czas XD
@razzor91: bo ten drugi wygląda spoko, i te 7 stów to na luzie mogę dołożyć. Jakby coś do 5k było to też mogę się wykosztować XD Ale też nie chce wydawać 7k bo to bez sensu.

A taki lapek mógłby w domu służyć jako 'stacjonarny' jakbym go sobie podłączył pod monitor, klawiature i myszke którą mam przy swoim biurku? Bo mój pc nie jest zły, ale myśle nad tym żeby go
@Chewie2: Na ciężarówkach i przetwornicach to za bardzo się nie znam. Jednak granie > pod zasilaczem. Granie na baterii to mniej niż godzinę na pełnym obciążeniu. Musisz sobie sprawdzić czy przetwornica da radę z obciążeniem rzędu 130-150W ciągle.

Budżet, moim zdaniem to pewnie tak z 5,5k, choć ten Gigabyte jest na promocji i powinien spełnić Twoje oczekiwania. Moim daniem powinien być intel i5, do tego rtx 3060, bo już coś zauważalnie
@razzor91: 150w to bez lipy, myślałem że więcej pobiera xd Dobra, to wiem na co patrzeć, tylko jeszcze jedno pytanie - co z jakością wykonania i wybór firmy? Raczej bez różnicy? Bo nie powiem, te msi zawsze z wyglądu były dla mnie fajne XD

A ja też nie oczekuje cyberpunka na ultra w 4k, więc przeżyje mniejszą wydajność bez problemu. Teraz na swoim pc cyberpunka ledwo na średnich ogrywałem, i w
@Chewie2: Ten Gigabyte jakościowo jest taki se, ten MSI powinien być lepiej zrobiony. Ja osobiście bym w tym coś szukał. Ogólnie jeśli jakość też ma znaczenie to raczej odpuściłbym Gigabyte, Acer i jakieś Huawei bądź inne wynalazki. MSI, Lenovo, Asus, Dell to dość dobre firmy.