Wpis z mikrobloga

Kiedy usłyszałem że Red Bull srogo przekroczył budżet to myślałem że z pół miliarda #!$%@? na poprzedni sezon. Okazuje się że chodzi o 6 milionów. #!$%@?, Horner się po tyle nawet nie schyla a sam team RBR te 6 baniek pewnie przechlali na grubym melanżu po wygranej Maxa. FIA już serio się #!$%@? odkleiło tak że nawet kropelka z pudzianem na opakowaniu tego nie poskleja.
#f1
  • 24
@Ejmen: no właśnie że jest istotna bo do tego limitu wchodza konkretne wydatki i można za to poprawić wydajność bolidu w całkiem istotny sposób jak wdrażając nowa podłogę i aero. Limit był bardzo surowy i jeśli ktoś go przekracza to powinna być kara jak choćby odjęcie tych 6 baniek już na kolejny sezon plus jakieś cięcie w punktacji konstruktorów wg mnie.
@Ejmen: masz koszty stałe i zmienne. Te dodatkowe miliony jak rozliczysz na rozwój części bolidu robią względnie dużo, pensje już opłacone a same limity spowodowały że już nie robi się akcji w stylu turbo nadgodziny dużej części fabryki. Wystarczy posłuchać co mówią zespoły o kosztach wdrożenia nowych istotnych elementów. Ten nowy Aston z którym przyjechali w ciągu sezonu mógł być zrobiony za podobne pieniądze tj. zmienione elementy jak podłoga, karoseria.
@Atomus: Dobra przekonałeś mnie ale czy FIA może potwierdzić, że Red Bull przeznaczył te ponadprogramowe 7 milionów konkretnie na rozwój konstrukcji? Chyba, że te 140 milionów to budżet na sam rozwój bolidu ale nie chce mi się w to wierzyć.
@MyScooter xD raczej nie. Zostaliby ukarani w przyszłym roku. Znając życie w tym też przekroczyli, bo już wczesniej płakali, że są na limicie, a Perez musi jeździć z gorsza podłoga, bo nie stać ich na nową.
@Ejmen 140 milionów to budżet na sam rozwój bolidu, wynagrodzenia kierowców itp się w ten limit nie wliczają. A 7 mln to mimo wszystko całkiem dużo i pozwala na spore prace dodatkowe przy aucie
@Czesuafff96 typie, jakie dopuszczalne przekroczenie. Przekroczenie limitu to przekroczenie limitu i jest jego złamaniem, a te 5% określa tylko stopień przekroczenia dla późniejszego określenia kary. Czyli przekroczenie budżetu nawet o cenę kebaba jest złamaniem zasady jak za duży otwór DRS, ale to że mieści się w 5% jako marginalne, określa tylko surowość konsekwencji