Wpis z mikrobloga

ktoś się orientuje co jeśli:
1. regularnie boli mnie biodro, ból niewielkie nasilenie ale powracający, upierdliwy
2. zrobiłem rezonans, pojechałem do (wydaje mi się) niezłego ortopedy od bioder (takiego który operuje je artroskopowo - Drwięga/mirai)
3. na rezonansie (zarówno w/g opisu ze szpitala, jak i w/g oceny ortopedy nie ma nic niepokojącego)
4. w badaniu fizykalnym zakresy bez ograniczeń (lepsze niż typowe), fadir -, faber -, objaw gondoliera -, próba trendelneburga -, brak bólu przy ucisku
5. co dalej? bo w/g obrazowania i samego lekarza jestem zdrowy
#ortopedia #medycyna
  • 6
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@affairz: Śpisz na boku? Zmieniałeś ostatnio łóżko? Albo przytyłeś? Mnie potwornie bolą biodra jak muszę się przestawić na twardy materac. I to jest taki ból, który się z dupy może pojawić w środku dnia, ale czasami mnie też w nocy wybudza.
  • Odpowiedz
@semperfidelis: @ktomizajalnazwy: ból najczęściej z tyłu po wewnętrznej dolnej stronie pośladka. nasila się np. po dłuższym wysiłku (bieganie), ale też przy dłuższej bezczynności (jak leżę chory, albo jak jadę długo autem), w nocy nie budzi, ale czasem w nocy lub nad ranem potrafię poczuć dyskomfort ze strony biodra. ból raczej słaby, momentami pojawiający się też w innych miejscach w obrębie biodra, cała historia zaczęła się od urazu przy
  • Odpowiedz
  • 1
@affairz Przede wszystkim fizjoterapia. To leczenie gl. objawowe nie przyczynowe, ale pewnie pomoże. Zabierz do fizjo opis MR - nawet bezzmianowy. To też sugestia jak ma z Tobą pracować.

To co opisujesz to trochę jak delikatny ucisk na korzenie nerwów w tym miejscu. Starość nie radość :)
  • Odpowiedz