Wpis z mikrobloga

Hi, moglibyscie polecic gniazdka zdalnie sterowane z pomiarem poboru energii w swoich integracjach z ha? Chcialem kupic te od zamela, bo mam sporo modulow z exta life, ale 259 zlotych za jedno gniazdko to chyba przesada…

#homeassistant
  • 20
@testuser: a widzisz, słuszna uwaga, widzę że jest już z nimi problem, więc @inrain88: możesz mieć problem z dostępnością. Ceny też zgłupiały widzę, bo 40zł za nie płaciłem.

@testuser: Rozbieranie? W sensie w celu wgrania oprogramowania? Za pierwszym razem też tak robiłem, ale potem rozgryzłem włamywanie się z poziomu linuxa, są poradniki w necie, gniazdka mają dedykowane sieci wifi do wysłania firmware ( ͡° ͜ʖ ͡°
@zomerstm nie rozpoznawałem opcji z "włamem" przez wifi, generalnie skłaniam się ku czemuś, co upchnę w puszcze i poda mi napięcie i pobór, względnie coś na szynę din - wystarczą mi dane per obwód, a w rozdzielnicy jeszcze miejsca zostało trochę
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@zomerstm: ja niedalej jak dwa dni temu chciałem flashowac sp111 tasmota po wifi i dupa. Komunikat ze zbyt nowy soft na gniazdku, który lata dziury i po ptakach. Tylko rozbiórka i fizyczny dostęp by wgrac firmware.
@inrain88: ja mam 8, wcześniej sterowały ogrzewaniem, teraz zbudowałem dla nich sterownik, a gniazdka będą robić za informacje o zużyciu prądu przez sprzęty domowe. Jak będziesz ustawiać czy coś, pisz śmiało, mam notatki porobione co i jak w konsoli pododawać, jakbyś nie mógł w necie znaleźć.