Wpis z mikrobloga

@Shell136:hahahah 30%. Ta i jeszcze co XD. Teraz idziesz do jakiegokolwiek dewa i ci gałe robi. Vouchery, garaże i spłacanie ratek przez dwa lat to już norma. Bez 10-15% rabatu to teraz chyba frajer kupi. Deweloperom właśnie o to chodzi, żeby rynek wtórny dalej sobie żył w tym nierealnym śnie :P Drożej już było a marzyć zawsze można
  • Odpowiedz
@pastibox: @strzelec-wiborowy: @mickpl: To mam do was takie pytanie. Praktyczny przykład, Gdansk tarasy Bałtyku cena 2020 ~10 tys/m^2, 2022: inwestycja obok standard prawie taki sam: Sea Park ceny od 16-18 tys/m^2, inwestycja Baltea dużo gorsza lokalizacja ale dalej jest ok ceny 16 tys/m^2. To w ciągu tych dwóch lat ceny wzrosły czy zmalały?

Rozumiem, ze spadek mam liczyć od ceny z 2020 czyli musiałby być ~40
  • Odpowiedz
a tam mieszkania normalnie schodzą.


@Shell136: Obecne dane odnośnie sprzedaży na rynku nieruchomości mówią coś innego (statystycznie). Oczywiście może to jest jakaś magiczna lokalizacja, która dalej pięknie się sprzedaje, ale wątpię xD A nawet jeśli jest, to jak wiemy z danych, jest wyjątkiem i pozbawiona znaczenia in the big picture.
  • Odpowiedz
@strzelec-wiborowy: Tylko po co traktować rynek globalnie w kwestii konkretnych inwestycji? ¯_(ツ)_/¯ Jak spadki cen w Kaliszu czy innym Gorzowie maja przełożenie na dobre lokalizacje w Gdańsku czy Warszawie? Śmiejesz się z 30 % procent, a to są realne wartości w sensownych miejscach
  • Odpowiedz
@pastibox: aha i to mówi gość który słyszał gdzieś od kogoś że tak jest a nie ma pojęcia. A ja wczoraj nawet gadałem z koleżanką pracującą u deva, rzeczywiście liczba transakcji spadła, ale jak coś to za gotówkę raczej, ale nie ma mowy o żadnym kryzysie.
Mieszkania i tak mają wyprzedane na rok do przodu, dalej budują i czekają na rozwój wydarzeń. Cena utrzymana, zero promocji.
  • Odpowiedz
@pastibox: co XD, informacje z pierwszej ręki, z resztą sam kupowałem u nich mieszkanie i teraz bym musiał płacić dużo więcej kasy, gdzie pobory raczej mi jakoś drastycznie nie wzrosły.
Także czekajcie dalej na te swoje spadki i zazdrośćcie XD
  • Odpowiedz
@pastibox: Tak jest prawda nie wiem co w tym śmiesznego. Masz deweloperów, którzy tak jak pisałeś dają po 15 % rabatów + bonus, a są tacy co maja sztywną cenę i nic nie spuszczą.
  • Odpowiedz
Tylko po co traktować rynek globalnie w kwestii konkretnych inwestycji?


@Shell136: Ale my się zgadzamy tutaj. Jesli ty, czy ktoś inny, kupił nieruchomość, która wyjątkowo jest 30% na plus, choćby cały rynek był -20%, to oczywiście jest wygryw i dobra inwestycja. Z globalnym rynkiem chodzi mi o to, że prawdopodobieństwo, że ten wykopek, który się chwali swoim rzekomym 30%, rzeczywiście jest tym wyjątkowym przypadkiem, jest bardzo niskie. Tak więc muszę
  • Odpowiedz
@pastibox:

hahahah 30%. Ta i jeszcze co XD. Teraz idziesz do jakiegokolwiek dewa i ci gałe robi. Vouchery, garaże i spłacanie ratek przez dwa lat to już norma.


To ci słynni znajomi developerzy MickPL ci powiedzieli xd?
  • Odpowiedz
@strzelec-wiborowy: @pastibox ci którzy kupili mieszkanie rok temu ze stałym oprocentowaniem zrobili świetny interes. Za kredy też bo obecna wyższa rata to wartość za którą taki lokal się wynajmuje. Po co tak zakłamywać rzeczywistość? Sądzisz że przed nami jeszcze 3-4 lata wzrostów stóp?

Z kolei ci którzy kupili za gotówkę kurnik w 2020 wygrali życie. W zabkach pod Wawą 34 m2 kosztowało 7200 za m2, obecnie ten sam metraż
Pawelex - @strzelec-wiborowy: @pastibox ci którzy kupili mieszkanie rok temu ze stały...

źródło: comment_166455102364U9Ws6dcaDJaHKuuLzZ35.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz