Wpis z mikrobloga

Wykopki tak się zachwycały nową premier brytyjską po ogłoszeniu obniżki podatków, tak przewidywali jak to super wpłynie na brytyjską gospodarkę. A tu funt tonie, instytucje międzynarodowe mówią otwarcie, że to złe pomysły. A na dodatek jest nowy sondaż, jak na screenie poniżej. Co w odpowiednich okolicznościach może znaczyć takie wyniki z podziałem na liczbę miejsc w Izbie Gmin:

Labour - 571 (+368)
Tories - 2 (-363)
Lib Dems - 6 (-5)
Greens - 1
SNP - 51 (+3)
Plaid - 1 (-3)
NI - 18
źródło wyliczeń

Gdyby wybory były dzisiaj, to Konserwatyści z 56% miejsc w Izbie, które mają teraz, mieliby 0.3% miejsc. A Laburzyści zajmowaliby 87% miejsc Izby, a największą partią opozycyjną byłaby Szkocka Partia Narodowa.

Jak to ktoś ładnie podsumował na reddicie, w ciągu pierwszych 3 tygodni urzędowania na stanowisku premiera udało jej się zatopić funta, brytyjską gospodarkę i partię konserwatywną ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Gud dżob Liz Truss ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

#uk #wielkabrytania #sondaz #neuropa #4konserwy
C.....t - Wykopki tak się zachwycały nową premier brytyjską po ogłoszeniu obniżki pod...

źródło: comment_1664517736aPFNU32ds92J9U0dJgTM4a.jpg

Pobierz
  • 42
  • Odpowiedz
@CytrynowySorbet: Szczerze mówiąc nikt się tutaj nie zachwycał Liz Truss. Większość mówiła, ze to słabe ogniwo konserwatystów. Był chyba tylko Sorek, który ja bronil.

BTW ludzie, którzy mieli dość Borysa teraz za nim tęsknią XD
  • Odpowiedz
Szczerze mówiąc nikt się tutaj nie zachwycał Liz Truss


@DrGreen_2: Chodzi mi o TO znalezisko i komentarze typu:

Dało by się ja wypożyczyć? Chociaż na kilka miesięcy...

czy:

Ooo piękna sprawa. I to wygrane podwójnie, obniżone podatki i ciężej o socjal. Czy mogło by być lepiej?

W UK od lat nie są konkurencyjni. Może ktoś wyciągną wnioski :)


i tak dalej

Ja tam nie będę ukrywał, że na zawiłościach ich polityki
  • Odpowiedz
@CytrynowySorbet: tu nie chodzi o nizsze podatki i ciecie socjalu - wszyscy sie zgadzaja ze to dobry ruch i w zasadzie im nizsze podatki i socjal w takich czasach tym lepiej.

Chodzi o to, ze Truss chce robic to na kredyt ktory bedzie radykalnie zwiekszal koszty swojej obslugi i ze uwaza ze to szybko zwroci gdzie zachowania inwestorow w czasie wysokiej inflacji plus recesji sa jakie sa. Rzad przewiduje wzrost z
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@CytrynowySorbet: Sondaż jest z YouGov czyli platformy internetowej i nie powinien być brany poważnie, funt tak tonie że wrócił do poziomu sprzed wystąpienia Kwartenga.

@ArpeggiaVibration: Zadłużenie do PKB UK jest drugie najniższe w krajach G7, zobaczymy co pojawi się w pełnym budżecie końcem listopada ale zgadzam się z głosami mówiącymi że należy ten budżet ogłosić wcześniej żeby uspokoić rynki
  • Odpowiedz