Wpis z mikrobloga

Wykopki tak się zachwycały nową premier brytyjską po ogłoszeniu obniżki podatków, tak przewidywali jak to super wpłynie na brytyjską gospodarkę. A tu funt tonie, instytucje międzynarodowe mówią otwarcie, że to złe pomysły. A na dodatek jest nowy sondaż, jak na screenie poniżej. Co w odpowiednich okolicznościach może znaczyć takie wyniki z podziałem na liczbę miejsc w Izbie Gmin:

Labour - 571 (+368)
Tories - 2 (-363)
Lib Dems - 6 (-5)
Greens - 1
SNP - 51 (+3)
Plaid - 1 (-3)
NI - 18
źródło wyliczeń

Gdyby wybory były dzisiaj, to Konserwatyści z 56% miejsc w Izbie, które mają teraz, mieliby 0.3% miejsc. A Laburzyści zajmowaliby 87% miejsc Izby, a największą partią opozycyjną byłaby Szkocka Partia Narodowa.

Jak to ktoś ładnie podsumował na reddicie, w ciągu pierwszych 3 tygodni urzędowania na stanowisku premiera udało jej się zatopić funta, brytyjską gospodarkę i partię konserwatywną ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Gud dżob Liz Truss ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

#uk #wielkabrytania #sondaz #neuropa #4konserwy
Pobierz
źródło: comment_1664517736aPFNU32ds92J9U0dJgTM4a.jpg
  • 42
Szczerze mówiąc nikt się tutaj nie zachwycał Liz Truss


@DrGreen_2: Chodzi mi o TO znalezisko i komentarze typu:

Dało by się ja wypożyczyć? Chociaż na kilka miesięcy...

czy:

Ooo piękna sprawa. I to wygrane podwójnie, obniżone podatki i ciężej o socjal. Czy mogło by być lepiej?

W UK od lat nie są konkurencyjni. Może ktoś wyciągną wnioski :)


i tak dalej

Ja tam nie będę ukrywał, że na zawiłościach ich polityki
@CytrynowySorbet: tu nie chodzi o nizsze podatki i ciecie socjalu - wszyscy sie zgadzaja ze to dobry ruch i w zasadzie im nizsze podatki i socjal w takich czasach tym lepiej.

Chodzi o to, ze Truss chce robic to na kredyt ktory bedzie radykalnie zwiekszal koszty swojej obslugi i ze uwaza ze to szybko zwroci gdzie zachowania inwestorow w czasie wysokiej inflacji plus recesji sa jakie sa. Rzad przewiduje wzrost z
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@CytrynowySorbet: Sondaż jest z YouGov czyli platformy internetowej i nie powinien być brany poważnie, funt tak tonie że wrócił do poziomu sprzed wystąpienia Kwartenga.

@ArpeggiaVibration: Zadłużenie do PKB UK jest drugie najniższe w krajach G7, zobaczymy co pojawi się w pełnym budżecie końcem listopada ale zgadzam się z głosami mówiącymi że należy ten budżet ogłosić wcześniej żeby uspokoić rynki