Wpis z mikrobloga

Cześć,
Chyba czas pomyśleć o emigracji razem z rodziną, z racji odległości pierwsza myśl padła oczywiście na Niemcy. Chciałbym dowiedzieć się od ludzi obecnie przebywających na emigracji, czy da radę znaleźć pracę znając sam język angielski, czy trzeba jednak znać choć trochę niemiecki? Jestem inż. automatykiem, chciałem na start poszukać czegoś w jakimś zakładzie na linii produkcyjnej/ montażowej, a później próbować uderzać do działów technicznych po obeznaniu języka niemieckiego. Nie mam jednak zamiaru wybrzydzać i będę brał pod uwagę cokolwiek.
Chyba że ktoś chce polecić jakiś inny kraj, bądź konkretny region. Z góry dzięki za odpowiedź.

#emigrujzwykopem #emigracja
  • 3
@i-am-batman: na pewno będzie łatwiej nawet z podstawami niemieckiego, niż całkiem bez, bo nawet jak ktoś zna angielski to średnio chętnie się nim posługuje. Ale pracy w Niemczech jest sporo, tylko spróbuj ogarnąć pracę jak jesteś jeszcze w Polsce, zawsze tak jest łatwiej zacząć. Z mieszkaniami to też niekończącą się historia i przyjeżdżając jako obcokrajowiec wcale nie jest łatwo wynająć mieszkanie, chyba że właśnie będziesz miał już pracę załatwioną, a może