Wpis z mikrobloga

Kupiłem sobie okulary Bolle z wkładkami korekcyjnymi i nie mogę znaleźć kogoś kto mi wstawi w nie soczewki. Oprawka jest pełna metalowa i tylko jeden optyk w okolicy podjął się zadania z zaporową ceną 180 zł za oko xD

Chyba je zwrócę i kupię sobie chińczyka za 1/8 ceny. Tak, nie będą chroniły balistycznie, ale to nie jest priorytetem.
Teraz pytanie - ile zrobienie najtańszych soczewek i wstawienie ich w te małe czarne plastiki może być rzeczywiście warte?
A może da się to jakoś fajnie przez Internet ogarnąć?
#okulary #optyk #pytanie #pytaniedoeksperta
Paranoija - Kupiłem sobie okulary Bolle z wkładkami korekcyjnymi i nie mogę znaleźć k...

źródło: comment_1664462927SUGqO7mzE8YGPArgtNqHTA.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@Paranoija: niektórzy optycy sprzedają taki tani shit. Ale w tej cenie to raczej szklane, a nie plastikowe. I bez dopłaty za montaż w "obcych" oprawkach. Aktualnie dobre soczewki to ponad 1000 zł, tak że ten.
  • Odpowiedz
@goferek: @Miii_Kiii:
to prawda. Dobre szkła kosztują. Soczewki Hoya/Essilor zwykłe jednoogniskowe z najlepszym utwardzeniem i powłokami hydrofobową, oleofobową oraz antystatyczną zaczynają się od ok. 450 zł za parę. Oczywiście są tańsze opcje, ale komfort ich użytkowania jest przeciętny. A jak dochodzimy do redukcji grubości, powłoki z filtrem blue lub do samochodu, to już się cena spora robi ;)
  • Odpowiedz
Soczewki Hoya


@fotograf_warszawiak: Właśnie takie mam, z filtrem blue. Ale cena nie poskoczyła jakoś specjalnie od filtra i z 5 czy już nawet 6 lat temu dałem za parę szkieł coś koło 500 - 600 z hakiem. Z tym, że nie wiem czy miałem redukcję grubości. Skoro cena nie podskoczyła, to pewnie nie. Za całe okulary z oprawkami 1k.
  • Odpowiedz