Wpis z mikrobloga

Szybki update do tego co się dzieje na froncie Lyman/Yampil i mojego wczorajszego wpisu (https://www.wykop.pl/wpis/67979563/okrazenie-sie-zamyka-wedlug-raportow-wojska-orkow-/)

Sam Lyman/Yampil nadal pozostają w rękach orków to jest niezmienne od dłuższego czasu, ale w rękach sowietów cały czas jest też wieś Drobyszewe (przynajmniej jej część, zależnie od źródeł). To powoduje, że flankowanie Lymania staje się trudne, tym bardziej, że Ukr wciąż nie mogą skutecznie wykorzystać klinów wbitych pomiędzy (1 na mapie) Drobyszewe i Lymaniem oraz (2 na mapie) Lymaniem i Yampilem.

Na szczęście wojska Ukr zrobiły znaczące postępy na północ od twierdz rusów i raporty sugerują, że zdobyta została miejscowość Kolodyazi (3 na mapie). Nie potwierdza tego na swojej mapie David Batashvili, dlatego zaznaczyłem przybliżoną linię frontu, z założeniem, że wieś Iwaniwka także znajduje się już w rękach Ukr.

A teraz ciekawe rzeczy:

- Wczoraj zaznaczyłem, że wieś Torske jest atakowana przez Ukr, jednak potwierdzają się informacje, że linia frontu przebiega dosłownie o włos od drogi Zariczne - Kremienna (3 niebieskie X na mapie). To była ostatnia sensowna droga ucieczki sowietów z okrążenia Lymanskiego, teraz jeżeli nie znajduje się w rękach Ukr to zapewne jest pod ich kontrolą ogniową.

- Niektórzy sugerują, że wojska Ukr mogą ostatecznie odpuścić sobie okrążanie wroga po linii Kolodyazi - Zariczne -Torske, a spróbować to zrobić szerzej (pomarańczowy okrąg oraz krzywe strzałki) i połączyć osie natarcia z Dibrowej i Newskie. Samo Newskie zostało oznaczone przez Davida Batashviliego na jego mapie jako zaatakowane przez Ukr.

- Profil KT "Special CIA Operation" na Twitterze donosi, że w okrążeniu Lymanskim pozostaje wciąż 3000 rusów, a samo skapitulowanie orkowego garnizonu powinno zająć 2 max 4 dni.

Zobaczymy co ostatecznie te "max 4 dni" przyniosą.

#wojna #ukraina #rosja #raport
w.....r - Szybki update do tego co się dzieje na froncie Lyman/Yampil i mojego wczora...

źródło: comment_1664442624c4lgJJjbXOWafcg1BWw53S.jpg

Pobierz
  • 7
@westsider: Mam serio wrażenie, że Rosjanie postanowili zrobić z Łymania twierdzę męczenników, która ma się bronić do końca by powstrzymać Ukraińców i wprowadzić na front przeszkolone na szybciocha nowe mięso armatnie bo gdyby było inaczej już dawno zarządzono by odwrót na którego teraz jest już raczej zdecydowanie za późno, bo ze wszystkich stron by się za nimi rzucili Ukraińcy a wszystkie drogi odwrotu są już chyba w terenie walk. Ten pomarańczowy