Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam sobie chorobę neurologiczną, która z dnia na dzień przyśpieszyła w zastraszającym tempie i zaczyna uniemożliwiać mi normalne funkcjonowanie. Od neurologa dostałam skierowanie na serię badań na szybko. Pan od rezonansu powiedział mi, że nie da się u mnie wykonać tych badań przez tą chorobę i mam je wykonać po uśpieniu w szpitalu. Byłam u rodzinnego, który najpierw rękami i nogami zapierał się, że nie da mi skierowania do szpitala, a potem wypisał, ale sugerując, że pewnie mnie nie przyjmą i powinnam się skontaktować z jakimś neurologiem pracującym w szpitalu (czyli dać w łapę?). Nigdy w życiu nie byłam w szpitalu, więc co powinnam zrobić: spakować się, jechać do szpitala i liczyć, że akurat mnie przyjmą, albo wyznaczą jakiś termin, czy do nich zadzwonić i dopytać? I czy jest duża szansa, że mnie nie przyjmą, bo nie mam pleców?

#neurologia #szpital

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63336bc6b3914a7ecae7cf5c
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 4
@AnonimoweMirkoWyznania: wszystko zależy. Ja też dostałam skierowanie od rodzinnego do szpitala i w jednym szpitalu kazali mi spadać, a w drugim przyjęli i jeszcze dzwonili do tego pierwszego szpitala opieprzyć lekarza, który odmówił mi przyjęcia. Także loteria.

Z tym neurologiem pracującym w szpitalu nie chodzi o danie w łapę, tylko to jest najprostsza droga dostanie się do szpitala. Znajdujesz lekarza pracującego na oddziale w szpitalu, umawiasz się do niego do poradni
Najlepiej (A przynajmniej u nas tak jest w szpitalu) pójść prywatnie do neurologa pracującego w danym szpitalu i wtedy starać się o przyjęcie do szpitala. A masz skierowanie na oddział czy na sor?
Masz skierowanie do poradni neurologicznej na pilne?
wrócic do neurologa, który wystawił skierowanie i przedstawić mu problem z rezonansem. Że też sam na to nie wpadł, z będzie problem?


@jalop: klinicysci ktorzy wystawiaja skierowania na badania obrazowe czesciej niz rzadziej maja wszystko w dupie, potrafia jeszcze zadzwonic do radiologa z pretensjami wynikajacymi z ich niekompetencji ( ͡º ͜ʖ͡º)