Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Ekspert od betonu proszony na Mirko #beton #budownictwo #budowadomu

Chcę wylać podmurówkę ,14 metrów długości, przekrój 30cm x 80cm. Około 3.4m³ betonu. Mam problem z betoniarnią, czy ktoś mi jest w stanie powiedzieć czy jest sens się bawić betoniarką ~120l wsadu czy kombinować pozwolenia na wjazd gruszki na teren? Piach i żwir to nie problem, problemem jest to że wylać by się to przydało na raz, 30 wsadów do betoniarki może trochę czasu zająć i boje się jak to będzie wiązać finalnie, chce to zrobić przed zimą jeszcze. Ktoś się wypowie, może wylewał ktoś coś takiego? Ma na tym stanąć ściana z betonu komórkowego a na niej będzie oparta część konstrukcji dachu, nic specjalnie ciężkiego, zbrojenie już mam w połowie gotowe

#budowlanka #diy
  • 30
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bad_Wolf: @Torgerd: za daleko, 1,5km. Nawet jak wejdzie na działkę to nie da rady mi podać tego w wykop bezpośrednio a na pewno nie cały wykop. Będzie taczka grana, jeśli rozmieszanie takiej ilości przerasta mogę możliwości. Ktoś tyle łał na raz z małej betoniarki?
Ktoś tyle łał na raz z małej betoniarki?


@Jemigrant: wylać wylejesz ale nie sam, potrzeba Ci minimum 3 osób
jeden do betoniarki
jeden do taczki
jeden do zalewki i wibrowania.

PS.
Kiedyś gruchy nie było a lali( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Torgerd: o właśnie, takiej wiedzy mi było trzeba, nigdy nie lałem z betoniarki czegoś takiego, ale 3m to raczej się nie uda ;)

@Bad_Wolf: ogarnęła czy 'ogarnela' - wjechali bez niczego na przypał :p? Jako inwestor i zamawiający masz załatwić pozwolenie, a ja się najbardziej boje uczynnych sąsiadów bo mamy kawałek nowej drogi o która była dluuuuga walka i mi powiedzą że ją nielegalnie niszczę gruszką
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bad_Wolf: o widzisz, poruszę ten temat w tej mojej betoniarni jak jełopy w końcu odbiorą

@Torgerd: wypożyczasz może? Najlepiej w zestawie z betoniarką i łopatą, moja niechętna, chyba że trzeba kwiatki posadzić to wtedy inna zabawa
I nie wiem czemu inwestor ma odpowiadać za kierowcę.

o widzisz, poruszę ten temat w tej mojej betoniarni jak jełopy w końcu odbiorą


@Jemigrant: i biorąc przykład z mojej budowy, od jednej strony jest tonażówka znaki ustawione a zjazd dalej przez stację paliw jej nie ma.
I co wolno czy nie wolno wjechać.

O zakazie dowiedziałem się 5 lat po kupnie działki jak stację zamknęli na tydzień celem remontu¯\_(ツ)_/¯
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bad_Wolf: u mnie teoretycznie też od drugiej strony wjazd lub przez las i mijasz ale musieliby mieć jakiś pojazd do zadań specjalnych, 8x8 blokady mostów itp, niestety znak jest doskonale widoczny a droga świeżutenka I faktycznie średnio się nadaje na większy tonaż. Nie cierpię takich rzeczy zamawiać, uzgadniać, kombinować, jeśli coś można wykonać samemu lub z kumplem od flaszki to wybieram tą opcję ale jak kolega @Torgerd wcześniej mówi że 1m³