Wpis z mikrobloga

Sytuacja: zamawiałem sobie rzecz na Amazonie na firmę, ale z niemieckiego oddziału (było taniej z VATem niż w PL bez VATu xD). Z amazona korzystam raz na ruski rok, konta biznesowe, osobiste, takie śmakie. I przy aktualizowaniu adresu na nowy, #!$%@?łem i nie zmieniłem kodu pocztowego. Stary kod pocztowy był ulicę dalej (w sensie, to samo miasto, ta sama część, obszary obu kodów się stykają ze sobą). Amazon podzielił paczkę na 3 części, jedna została wysłana 21.09 (2.03 przygotowanie, 4.39 przyjęta w oddziale) Inpostem, druga tego samego dnia, wieczorem (18.59 nadanie) Pocztą Polską.

InPost jak zwykle szybko, już rano 22 o dostaję info, że będzie próba doręczenia. Jednak za jakąś chwilę, status zmienia się na "Niedoręczona" o 9.57, myślę sobie co jest #!$%@?? Nikt nawet nie próbował. Dzwonię na infolinię, okazuje się, że przez zły kod pocztowy paczka ma błąd i nie może nawet wyjechać z oddziału. Zajebiście. Ale ofc ja jako odbiorca nie mogę nic zmienić, nie mogę przekierować paczki. Zmienić adres dostawy może tylko nadawca. No to piszę do Amazona. Amazon za godzinę w czwartek (22.09, koło godziny 17) odpisuje, że skontaktował się z Inpostem i skorygowali adres na to co im dostarczyłem. Dzwonię na infolinię czy już mają, żadna zmiana do nich nie dotarła, ale konsultant mówi, by spróbować jutro (tj. w piątek). Ofc, konsultanci tam też nic nie mogą, ani przekierować paczki, ani nawet do paczkomatu zgodnego z błędnym kodem pocztowym (już podszedłbym tą ulicę obok). W piątek dzwonię, dalej widnieje błędny kod pocztowy. W poniedziałek status był taki sam, piszę do Amazona ponownie. Amazon ponownie odpisuje mi, że przeprasza i skontaktował się z Inpostem w moim imieniu w celu zaktualizowania adresu doręczenia. Infolinia mówi mi, że nic takiego nie dostali, pytam się co mogę zrobić, bo nie chcę żeby się wracało to do nadawcy - pan mnie zapewniał, że nie wróci się, bo to inny problem. We wtorek dalej to samo, wieczorem sprawdzam status: zwrot do nadawcy xD Zajebiście

A Poczta Polska? Przed chwilą odebrałem paczkę.


Także murki, sprawdzajcie kod pocztowy jeśli coś może iść do was InPostem, bo albo idealnie albo wcale ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#paczki #inpost #pocztapolska #amazon
  • 11
@rzuf22: Inpost to nadfirma i takie drobne pierdoły jak brak koordynacji przy próbie zmiany kodu pocztowego (swoją drogą inpost to głównie paczkomaty, więc kod pocztowy to naprawdę drobiazg) przy ogromnym blasku oraz całokształcie działalności firmy, wnoszącym gigantyczny wkład w rozwój polskiej gospodarki i dokonaniu rewolucji w branży e-sprzedaży, nikgo nie interesują. Inpost jest, działa nienagannie i to się liczy najbardziej. Wszyscy powinniśmy być mu wdzięczni po wsze czasy za to jak
@rzuf22:
Taka pomyłka jest bez problemu do ogarnięcia. Komuś się po prostu nie chciało.

ps.
Mi kiedyś Amazon wysłał zamówienia na trzy różne adresy (ale z profilu, każdy produkt na inny adres).
Inpost to nadfirma i takie drobne pierdoły jak brak koordynacji przy próbie zmiany kodu pocztowego


@Setral: takie drobne, że paczka się wraca, a PP dostarczyła bez problemu.

swoją drogą inpost to głównie paczkomaty, więc kod pocztowy to naprawdę drobiazg


@Setral: nie miałem możliwości wybrania paczkomatu ani nawet kto będzie dostarczycielem na amazonie. Co więcej, potem jak już paczka była zarejestrowana w inpoście, przez dosłownie kilka godzin miałem możliwość przekierowania do
@rzuf22:
Do mnie sami zadzwonili (z Inpostu) po tygodniu w sprawie poprawnego adresu.
Napisz na bok@inpost.plopis odnośnika, a jak to nic nie da, to na bok@grupainteger.pl

ps. Inpost świadczy usługi wyłącznie w obrocie krajowym, tak więc paczka nie wraca do Niemiec. Wysyłka pewnie była z magazynu w PL.
@pcela: wczoraj miałem im maila wieczorem wysyłać, ale zobaczyłem, ze i tak się wraca to zrezygnowałem. Mam nadzieję, że amazon nada ponownie na już poprawny adres.

Może i wraca się do magazynu PL, nie wiem, pisze do nadawcy, to założyłem nadawcę. Fakturkę mam po niemiecku, więc średnio ogarniam co tam się dzieje.
@rzuf22:
To napisz. Dopóki nie doręczą z powrotem do nadawcy, to zawsze mogą zawrócić przesyłkę.

ps.
Niemiecki Amazon też wysyła z magazynu w PL. Magazyny są niezależne od sklepów (wersja językowa Amazonu nie ma wpływu na to, z którego magazynu wyślą towar, mówimy oczywiście o Amazonach europejskich).
To napisz. Dopóki nie doręczą z powrotem do nadawcy, to zawsze mogą zawrócić przesyłkę.


@pcela: #!$%@? mogą, Amazon już robi refund i moge sobie kupić drugi raz. Ofc za przesyłkę muszę płacić ponownie. Jak mnie InPost w tym momencie #!$%@?ł. PP potrafi dostarczyć paczkę, a te głupie #!$%@? nie.
@rzuf22:
Amazon zrobi refund, dopiero jak przesyłka do nich wróci.

ps. Jak pisałem wyżej, mi kiedyś Amazon wysłał zamówienie na różne adresy (zamawiałem kilka przedmiotów).
Przedmiot, który szedł Inpostem ma status "Otrzymaliśmy przedmiot. Proces zwrotu został zakończony." a fizycznie został doręczony.
Amazon zrobi refund, dopiero jak przesyłka do nich wróci.


@pcela: Piszą, że już wróciła...

Napisałem już do amazona, że żadnego refunda nie robiłem i chcę, żeby dostarczyli w końcu tą przesyłkę. Najgorsze, że nie wiem kto tutaj kłamie, bo ofc ja nie mam żadnej kontroli nad przesyłką. No, ale napisałem też już do BOK inpostu.

Amazon to jakiś wyższy poziom masochizmu jeśli chodzi o zamawianie, ale Inpost też #!$%@? stoi jeśli
rzuf22 - > Amazon zrobi refund, dopiero jak przesyłka do nich wróci.

@pcela: Piszą...

źródło: comment_1664378988fInddOcxvtD4Ueaytshvr8.jpg

Pobierz
@rzuf22:
Teraz pozostaje tylko czekać.

A z ciekawości, która cyfra kodu pocztowego się nie zgadzała? Przy ostatniej, to żaden problem, bo pewnie i tak byłby to ten sam region. Kluczowe są pierwsze trzy, bo identyfikują zarówno województwo, jak i konkretny obszar doręczeń (zazwyczaj wszystkie kody typu 01-2xx obsługuje jedna placówka). A w firmach kurierskich przeważnie jest to jeden obszar doręczeń (u nich nie licząc największych miast, to całe miasto to jedna
@pcela: Był 30-504, a powinien być 30-363

To, że jest to inny obszar to wiem, bo przez tą krótką chwilę, gdzie mogłem przekierować do paczkomatu to dostępne były tylko na tamtym obszarze doręczeń. Teraz już wiem, że kurier InPostu to gówno gorsze niż PP i trzeba zawsze przekierować do paczkomatu, szkoda, że dowiedziałem się w taki sposób.

Amazon mi odpowiedział, ale to jest taki bełkot, że ciężko zrozumieć o #!$%@? tam