Wpis z mikrobloga

Dzień dobry,

Temat dotyczy #audio #kinodomowe #soundbar

Chcę poprawić wrażenia audio w swoim LG CX. Budżet: 1500 złotych polskich.
Pokój kwadratowy, ok 25 m2.

Chciałbym sprzętu, który pozwoli mi obejrzeć fajnie film na jakimś #netflix z choć namiastką dźwięku przestrzennego (wiem, do super efektów to hit ten budżet), zastąpić w kwestii słuchania muzyki mój mały głośniczek bluetooth i poprawić wrażenia z gry na #xbox
Problem taki, że na sprzęcie tego typu i parametrach znam się tak, że prawie wcale. Z racji braku skomplikowania i budżetu raczej to będzie soundbar. Wstępnie myślę o LG QP5, Samsung hw-q600a, TCL TS9030, JBL bar 2.1, Sonos Ray... A może coś zupełnie innego?

#cokupic #telewizory #dolbyatmos #audiofile
  • 8
@bartoszek1: mam TCL i jako namiastka kina domowego gra rewelacyjnie, do tego ma wifi więc spokojnie można muzykę z Spotify odtwarzać, ma wejście i wyjście HDMI więc podpinasz konsolę prosto pod soundbar. Jakieś tam efekty przestrzenne z siebie wydaje, wiadomo to nawet nie stało obok 5.1 ale w pokoju wystarcza. Jest dość głośny i sub jest bezprzewodowy to jest duży plus.
soundbar


@bartoszek1: przecież to wywalanie kasy w błoto, soundbar jest porównywalny pod względem jakości do głośników wbudowanych w tv, w tym budżecie masz całkiem spory wybór od typowych kolumien aktywnych od edifiera, poprzez zestawy wzmacniacza klasy D + kolumny podstawkowe z subem aż do wzmacniaczy AB+ kolumny podłogowe. Każda z tych opcji deklasuje soundbary które są dla wyglądu, nie dźwięku
@bartoszek1: tldr daruj sobie soundbary. Kup zestaw kolumn podstawkowych z subwooferem albo kolumn podłogowych zasilanych albo z wzmacniacza klasy D w przypadku mniejszych kolumn albo AB w przypadku większych (choć możliwe że nowsze wzmacniacze klasy D dadzą radę i z większymi kolumnami, nie sprawdzałem).

Taki wybór pozwoli na łatwą wymianę/modernizację w przyszłości, choć jeżeli wachlarz wyboru przyprawia cię o zawrót głowy to weź coś pokroju EDIFIER S2000MKIII na promce i po