Wpis z mikrobloga

Kościołowe Mirki ratujcie, bo ja nawet nie wiem co przeczytałam xD

Wystawiłam mszał z czytaniami, zawarłam wszystkie ogólnodostępne informacje - tytuł, wydawnictwo, ilość stron, okładka itp. No standard przy książce używanej.
I przyszło pytanie:

Dzien dobry. Mam pytanie co do MSZAŁ Z CZYTANIAMI czy w mszale są obrzędy mszy św posoborowej czy mszy sw trydenckiej. Czy są tam tak jak w zwykłym mszale rzymskim wszystkie msze całego roku liturgicznego msze obrzędowe i o świętych tak jak w mszale. Czy są wszystkie modlitwy eucharystyczne i prefacje śpiewane i mówione. Czy są czytania na rok A B C i w tygodniu na rok I II. Pozdrawiam

I co ja mam odpisać jak ja nawet pytania nie rozumiem, a w spisie treści ani słowa o soborach i trydentach i A B C.
Tak mało profesjonalnie odpowiedzieć "nie wiem" lol

Starczy jak wyślę zdjęcia spisu treści?

#pytaniedoeksperta #kosciol #msza
Nordri - Kościołowe Mirki ratujcie, bo ja nawet nie wiem co przeczytałam xD

Wystaw...

źródło: comment_16643523376yI4jAhziPQo6mCct7RoqB.jpg

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
Za publiczne dilowanie narkotykami bardziej szkodliwymi niz heroina. XD

( ͡º ͜ʖ͡º)


@Niedobry: Niestety takie mamy czasy, że pieniądz rządzi wszystkim. A szczególnie teraz, kiedy książka nie jest towarem pierwszej potrzeby, a ja mam bombelki na utrzymaniu. Chociaż tyle, że ofertę religijną naprawdę ograniczam do minimum, bo to nie moja bajka + się zraziłam do klienteli na tego typu towar.
  • Odpowiedz
@Nordri: Sprawdź, czy jak otworzysz randomową mszę świąteczną (np. na Boże Narodzenie), to będziesz mieć przy niej 3 zestawy czytań z Biblii, opisane jako rok A, rok B i rok C. I mszę z dnia zwykłego, czy będzie rok I i rok II. I całość jest na 90% posoborowa. Ale ofkoz nie jestem ekspertem, siedziałam w tym dawno temu i niewiele pamiętam, więc daj gościowi spis treści i fotki przykładowe ze
  • Odpowiedz