Wpis z mikrobloga

Kościołowe Mirki ratujcie, bo ja nawet nie wiem co przeczytałam xD

Wystawiłam mszał z czytaniami, zawarłam wszystkie ogólnodostępne informacje - tytuł, wydawnictwo, ilość stron, okładka itp. No standard przy książce używanej.
I przyszło pytanie:

Dzien dobry. Mam pytanie co do MSZAŁ Z CZYTANIAMI czy w mszale są obrzędy mszy św posoborowej czy mszy sw trydenckiej. Czy są tam tak jak w zwykłym mszale rzymskim wszystkie msze całego roku liturgicznego msze obrzędowe i o świętych tak jak w mszale. Czy są wszystkie modlitwy eucharystyczne i prefacje śpiewane i mówione. Czy są czytania na rok A B C i w tygodniu na rok I II. Pozdrawiam

I co ja mam odpisać jak ja nawet pytania nie rozumiem, a w spisie treści ani słowa o soborach i trydentach i A B C.
Tak mało profesjonalnie odpowiedzieć "nie wiem" lol

Starczy jak wyślę zdjęcia spisu treści?

#pytaniedoeksperta #kosciol #msza
Nordri - Kościołowe Mirki ratujcie, bo ja nawet nie wiem co przeczytałam xD

Wystaw...

źródło: comment_16643523376yI4jAhziPQo6mCct7RoqB.jpg

Pobierz
  • 26
@Nordri: z tego jednego zdjęcia to Ci za wiele nie wywróżę xD

ale jeśli to był mszał używany normalnie podczas mszy, to będzie to już dla mszy posoborowej, patrząc na rok wydania. Zawartość modlitw eucharystycznych jest do ustalenia w spisie treści, tak samo jak rozkład czytań. Dałaś zdjęcie spisu treści w ogłoszeniu?
@moll: Nie dałam zdjęcia spisu treści, nie wiedziałam że to tak rozległy temat - myślałam, że mszał to mszał ;)
Ale klientowi chyba wyślę spis treści - myślisz, że po tym się sam zorientuje co to za modlitwy i znajdzie odpowiedzi na swoje pytania?
@Nordri: ogólnie jeśli nie handlujesz dewocjonaliami to powiedz gościowi, że właśnie dlatego się nie orientujesz, ale udostępnisz więcej zdjęć, żeby był w stanie sam ocenić
@moll: Dzięki. Tak, raczej staram się unikać dewocjonaliów i wszelkich książek dotyczących kościoła (no może poza teologią), bo jednak to dosyć specyficzny klient jest, z którym zawsze jest kłopot ;)