Wpis z mikrobloga

#gorzkiezale ##!$%@?

ehh #!$%@? ten kraj, jak tutaj uzyskać stabilizacje, założyć rodzinę, kupić mieszkanie i żyć godnie? Jak praktycznie co 4 mc zmieniam miejsce pracy. W piątek dowiedziałem się od kierownika, że mam szukać sobie pracy, bo w firmie zostanę jeszcze tylko do lipca (tzn. mam mieć na tyle umowę, a zwolnić mogą mnie w każdej chwili). Chyba czas jednak #!$%@?ć z tego kraju. Ten rok zaczyna się ciekawie. Z jednej strony się ciesze, bo stres i "nóż na gardle" motywują mnie do działania. Ale z drugiej strony nie wiem czy wyjechać już teraz w lutym i szukać szczęścia #zagranico?

Czy się wstrzymać i ogarnąć temat w lipcu lub jak mnie zwolnią...

#praca #emigrujzwykopem
  • 9
Czy się wstrzymać i ogarnąć temat w lipcu lub jak mnie zwolnią.


@innv: To zalezy na ile jestes przygotowany - mentalnie i logistycznie - do wyjazdu. Jak pojedziesz na pale ze 100€ w kieszeni to jestes na najlepszej drodze by zostac lumpem za granica....
@msq: nie, no mam troszkę oszczędności, nawet na tyle by kupić jakieś autko, w sumie to planowałem nawet zakup w tym roku.

@trup: operator CNC z doświadczeniem prawie roku, a po za tym domorosły grafik i kucharz z przyjemności :)
@innv: nie wiem co to operator cnc, ale brzmi dobrze. Zawsze pytam, bo mój ojciec jest przedsiębiorcą. Ma wieczny problem z wykwalifikowaną kadrą pracowników fizycznych i zawsze zastanawia mnie jak to się dzieje, że jedni narzekają na brak pracy, a drudzy na brak pracowników
@msq: mieliśmy, mieliśmy kolega właśnie zaproponował mi wyjazd do szkocji (tzn możliwość, przenocowania mnie na parę tygodni i ogarnięcia pracy, a nawet załatwienie jakieś gówno pracy na start, jakieś sprzątanie czy coś). A mam jeszcze rodzinę w Dublinie ale cholera Irlandia kiepsko stoi w moim zawodzie...

@trup: Operator CNC to taki fizyczno-umysłowy gościu który bawi się drogimi zabawkami (ja frezarkami) za 250k euro i tworzy elementy do pociągów, samolotów, aut,
@innv: Brytyjski rynek jest nieporownywalnie wiekszy od irlandzkiego. A tej czesci rynku nie znam wiec nie wiem jak to tu lokalnie wyglada....

Tak czy siak - jesli masz na poczatek zabezpieczenie w szkocji to nie czekaj tylko dopracuj jezyk i smigaj w swiat.