Wpis z mikrobloga

Oj tak byczku. Też na to czekam i chyba cały rynek na to czeka i w sumie to jest najgorsze :)


@DJ007: trzeba byc pierwszym, albo jednym z pierwszych
wszyscy w jeden dzien nie wejda
@bruhhhhhhhh: Ja założyłem, że ostatnia konsola była przystankiem przed kontynuacją ruchu spadkowego od 135, więc mi się składa w okolicach poniżej 104. Patrz Pan jak te trybiki działają przedziwnie.
nie sadze zeby rentownosci doszly tak wysoko


@151346136: Ja sobie nie zadaję dziwnych pytań o wysoko/nisko. Ale skoro mówimy o osądach, to wg Ciebie co to znaczy wysoko w obecnych warunkach?
Ja sobie nie zadaję dziwnych pytań o wysoko/nisko


@DJ007: swiat sie opiera na jakis fundamentach
mozesz sobie nie zadawac takich pytan i myslec, ze to jest bez znaczenia, ale to nie znaczy, ze to prawda

wg Ciebie co to znaczy wysoko w obecnych warunkach?


@DJ007: dlugi koniec nie moze byc przez dluzszy czas duzo nizej niz krotki koniec
takze dlugi koniec jest ogroniczony przez krotki
mediana terminal rate od Fed
swiat sie opiera na jakis fundamentach

mozesz sobie nie zadawac takich pytan i myslec, ze to jest bez znaczenia, ale to nie znaczy, ze to prawda


@151346136: A Ty zaraz tak strasznie poważnie. Ja odnoszę to wyłącznie do rynku, ceny i handlu na jej podstawie.
Otóż: wysoko/nisko to imo gówno warte na rynku frazesy, a to dlatego że kupowanie drogo i sprzedawanie drożej to wspaniała rzecz i warto to robić, sprzedawanie
@DJ007: mysle, ze chodzi o to, ze rynek akcji slynie z odrywania sie od fundamentow i z absurdalnych wycen zarowno w jedna jak i druga strone
Stad ten sceptycyzm do fundamentow i ze liczy sie tylko cena, flows, popyt, podaz i tym podobne frazesy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Rynek obligacji to nie rynek akcji, tam nie ma cen znaczaco oderwanych od fundamentow.
Pisze wyzej od czego w
Jak rynek nie bedzie wycenial minimum 5.5% terminal rate,


@151346136: Oo i tu piszesz z sensem. Jeśli wydarzy się X, to może wydarzyć się Y, jeśli się nie wydarzy X, to prawdopodobnie nie wydarzy się Y. Czyli można wyobrazić sobie warunki, że mało prawdopodobny X się wydarza i prowadzi do mało prawdopodobnego Y? Bo jeśli w naszym przypadku założylibyśmy, że kurs poniżej 104 na ZN.F jest niemożliwy, to przecież ledwie 6,5%
Oo i tu piszesz z sensem. Jeśli wydarzy się X, to może wydarzyć się Y, jeśli się nie wydarzy X, to prawdopodobnie nie wydarzy się Y. Czyli można wyobrazić sobie warunki, że mało prawdopodobny X się wydarza i prowadzi do mało prawdopodobnego Y?


@DJ007: napisalem wyzej, ze sam wyceniam takie zdarzenie na mniej niz 1%, nie napisalem ze jest niemozliwe

Jasne, ze zawsze jest przestrzen probalistyczna i na tej podstawie podejmuje
tutaj znowu chodzi o rozumienie instrumentu

6.5% na ZN to nie to samo co 6.5% na TSLA czy na BTC

6.5% na ZN to ruch 100 bp w góre na US10y i w tym kontekscie nalezy na to patrzec


@151346136: Dokładnie to samo, tylko inne pieniądze za tym ruchem stoją. Jeśli wpakujesz się w teslę i stracisz 6,5% lub wpakujesz się bez lewara w ZN.F i stracisz 6,5% to jaka jest
Dokładnie to samo, tylko inne pieniądze za tym ruchem stoją. Jeśli wpakujesz się w teslę i stracisz 6,5% lub wpakujesz się bez lewara w ZN.F i stracisz 6,5% to jaka jest różnica


@DJ007: 6.5% na TSLA to pewnie 2 sigma ruch
6.5% dla ZN to ruch 7+ sigma

6.5% na TSLA zdarzylo sie pewnie kilka razy w ciagu jednej sesji w tym roku
6.5% na ZN w ciagu jednej sesji nie
.5% na TSLA zdarzylo sie pewnie kilka razy w ciagu jednej sesji w tym roku

6.5% na ZN w ciagu jednej sesji nie zdarzylo sie nigdy


@151346136: Dlatego właśnie do spekulacji bez lewara powinieneś wybrać teslę, a do ZN.F używasz lewara. Ale nie ważne, wygrałeś. Ja mimo wszystko zostaję w swojej ziemiance, w której zarobione 6,5% na byle czym, to 6,5%, a stracone 6,5% na byle czym to stracone 6,5%. Humoru
Dlatego właśnie do spekulacji bez lewara powinieneś wybrać teslę, a do ZN.F używasz lewara


@DJ007: no i dlatego nie powinno sie porównywa 6.5% na TSLA z 6.5% na ZN
Na wszystkich pozycja trzeba wziac poprawke na Beta
Jak bede long JNJ i za tyle samo bede short TSLA to nie bede mial pozycji neutralnej tylko netto short. Bo TSLA ma o wiele wieksza Beta niz JNJ

Nie deprecjonowalbym tu prawdopodobienstwa do