Wpis z mikrobloga

@600GSX-R: ja zawsze polecam ctek. Mam też lidlowego i miałem przypadek, że lidl nie chciał zacząć ładowania a ctek zaczął i skończył. Kupiłem ctek mxs 5 na jakiejś promocji amazona i nie żałuję.
  • Odpowiedz
@600GSX-R: mam ładowarkę taką z biedronki za 60 zł, ma tryb do ładowania samochodu i do motocykla, łącznie z trybem zimowym (wtedy doładowuje trochę bardziej aku), używam od 5 lat, polecam, a co do ładowania padniętych aku to wystarczy mieć jakiś dowolny zasilacz stałonapięciowy (np od laptopa) i nim ładować padnięte aku, choć jeszcze mi się nie zdażyło żeby ładowarka nie ruszyła, a reanimowałem nią nawet akumulatory z napięciem 8V
o
  • Odpowiedz
@Volmyr: mam tego lidla 2 sezony i jest ogólnie git. Ale gdy raz zostawiłem jak ta faja włączony zapłon pod pokrowcem w garażu i wróciłem po kilku dniach do totalnie rozładowanego aku to nie chciał ruszyć z ładowaniem.
  • Odpowiedz
@persona-dafta: ja mam ten biedronkowy i rusza od 8V, w twoim przypadku jak pisałem - wystarczy zwykły dowolny zasilacz ze śmietnika żeby pchnąć trochę prądu w aku, a później już normalnie tą ładowarką
  • Odpowiedz
@600GSX-R: ja w tym roku zaszalałem i kupiłem NOCO Genius 10, chociaż pewnie Genius 5 by wystarczył - taka alternatywa to CTEK MXS5

Jestem gadżeciarzem i oczywiście przed zakupem zarówno akumulatora jak i ładowarki było robienie dyplomu z tych tematów na YT ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeśli to cię w jakiś sposób obchodzi/interesuje to takim biedronkowym/lidlowym prostownikiem nawet po 3 sesjach nie zrobisz odpowiedniej gęstości elektrolitu. Ja
  • Odpowiedz
@600GSX-R: MW-SC6B Ctek nie wysyci Ci akumulatora, bo nie pozwoli na podanie 16V. MW ma dobry algorytm ładowania, nie jest droga, możesz wybrać ręcznie prąd ładowania, ogarnia i aku w motocyklu i moje 95Ah w samochodzie.
  • Odpowiedz
@Volmyr: potrafisz w kilku zdaniach wytłumaczyć co i jak z tym zasilaczem z laptopa? lub odnośnik do jakiegoś filmiku na YT? chodzi o to, że nie znam się na prądzie a nie chcę pozbawić całego powiatu prądu i/lub wystrzelić się na księżyc...
  • Odpowiedz