Wpis z mikrobloga

Siemka.
W jaki czas celować na półmaraton?
Ogólnie nigdy nie biegałem takiego dystansu, jedynie raz treningowo[czas 1:49h] oraz przy dłuższym biegu 35km[3:00h] ale to stare dzieje - z początku roku.
Skupiałem się zazwyczaj na piątkąch i dyszkach do tej pory, ale wybiegania treningowe po 15km[4:20min/km] mam też za sobą.
Jest to mój pierwszy sezon biegowy.

Do tej pory:
5km: 17:58min
10km: 37:49min

Czy 1h:25min jest realne? A może trochę zluzować?
Zależałoby mi na tym tempie 4:00/km

Drugie pytanie:
Czy polecacie jakichś trenerów?
Chodzi mi o przygotowanie i określenie realnych celów biegowych do mojego trybu życia.
Moim celem jest zbudowanie jak najszybciej możliwie najlepszych wyników, ale chcę to zrobić zdrowo i pod kontrolą.

#bieganie
  • 22
Moim celem jest zbudowanie jak najszybciej możliwie najlepszych wyników, ale chcę to zrobić zdrowo i pod kontrolą.


@kaczmarejloooo: to troche się wyklucza xd bieganie to długofalowy progres. A im szybciej się biega tym trudniej o dobre poprawianie życiówek.

1:25 powinno pyknać, ale bez konkretnych jednostek tempowych pod ten dystans może być różnie.
@sz-n:
O dzięki za tabelkę.
@aukolb:
hahah, niby tak.
Ale jeżeli miałbym walczyć o życie aby zrobić nie wiem? 34min, a 35min jest realne przy rozsądnym trybie życia to wolę opcję numer 2. xD
No jednostki tempowe to już za późno niestety. Chciałbym te 1:25 pyknąć i mieć cel na szybciej w przyszłym roku, z trójką na km z przodu :D
Postaram się 3:50 utrzymać od początku, a zobaczymy co
@kaczmarejloooo: To już lepiej zacząć po 4:00-4:05 i potem dać w #!$%@? jak będą siły XD
Do 15km utrzymasz może to 3:50, ale potem może być taki zgon ze stracisz na ostatnich 6km z 5min przy dobrych wiatrach XD

A co do trenera to jest ich mnóstwo, ciężko kogoś konkretnego polecić.
Jak do tej pory trenowałes? Miałeś jakieś plany czy coś?
@aukolb: No to zrobię tak jak mówisz wtedy, jednego żela wezmę jeszcze po godzince biegu.

No ogólnie do tej pory trenowałem niemądrze ale były efekty to się nie zastanawiałem co i jak.
Teraz robię jedno wybieganie 15km w tempie około 4:40/km, interwały 5x1km po 3:30 no i jakiś parkrunik wskakuje szybki z paroma km na luzie jako rozgrzewka i wygaszenie. Czasami wrzucę jeszcze jakiś luźniejszy bieg. Około 30km średnio tygodniowo tylko
@sz-n: @aukolb:
Pod koniec miesiąca czeka mnie też maraton,
myślicie że atakować poniżej 3:00?
Tabela Danielsa mówi, że dam radę.

4:10 np. trzymać do 30km? Tyle myślę, że pociągnę.
Ogólnie raz jak biegłem 35km[5min/km] to nie czułem problemów z nogami.
Ale wiadomo, tempo tutaj wyższe.
Nie wiem jak ze strategią
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kaczmarejloooo: chłopie, nikt Ci tego nie powie. Teoria sobie, praktyka sobie. Ja bym leciał, najwyżej nie dasz rady.
Biegałeś coś dłuższego do tego maratonu? Zregenerowałes się po połówce? Żadna kontuzja Cię nie gnębi?
@kaczmarejloooo: o ile przebiegniecie półmaratonu, na podstawie czasu z dychy bez konkretnych treningów jest możliwy to już z maratonem nie jest tak łatwo, bez wybiegań i konkretnych treningów wytrzymałościowych.

Ale yolo, jak nie masz żadnych oczekiwań to możesz próbować xd