Wpis z mikrobloga

Czy jeśli oboje rodziców uczęszczało do szkoły specjalnej (oboje mają zdiagnozowaną niepełnosprawność intelektualną w stopniu lekkim) to istnieje w ogóle szansa, że ich dziecko będzie zdrowe (pełnosprawne) czy raczej intelektualnie też będzie zaburzone?

#psychologia #pytaniedoeksperta #dzieci #rozwoj #zdrowie

Będzie zdrowe?

  • Tak 38.2% (13)
  • Nie 61.8% (21)

Oddanych głosów: 34

  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy jeśli oboje rodziców uczęszczało do szkoły specjalnej (oboje mają zdiagnozowaną niepełnosprawność intelektualną w stopniu lekkim) to istnieje w ogóle szansa, że ich dziecko będzie zdrowe (pełnosprawne) czy raczej intelektualnie też będzie zaburzone?


@userrrr: Nie jestem pewien, ale np w przypadku bycia karłem, masz 25% na śmierć dziecka, 50%, że równiez będzie karłem, a 25% na bycie normalną osobą. Tłumaczyli to tym, że istnieje pewien zespół alleli, które powoduja karłowatość
  • Odpowiedz
Pytanie też z czego wynika niepełnosprawność intelektualna.


@DrTren:
Niepełnosprawność intelektualna niekoniecznie musi być wrodzona, a nawet, jeżeli jest wrodzona, to niekoniecznie musi być dziedziczna.

Upośledzenie umysłowe może być np. wynikiem FAS, niedotlenienia przy porodzie, albo wręcz urazu mechanicznego (np. wypadek samochodowy z urazem głowy i uszkodzenie mózgu).
  • Odpowiedz
@userrrr: zdania ekspertów są podzielone – na pewno będzie miał żale do całego świata, że nie urodził się oskarkiem bogolem i odziedziczył socjalny przegryw.
  • Odpowiedz