Wpis z mikrobloga

Co moze powodowac sytuacje, ze procesor dziala tylko na 14% (info z menedzera zadan)? Powoduje to wolna prace laptopa (lenovo e570, i5-7200u). Sprawdzalem juz program zasilania, benchmarki, program intela do diagnozowania i nic nie pokazuje bledow. Speedfan nie wykrywa zadnego wentylatora, jednak on dziala - slychac go podczas wlaczania, a pozniej w ogole nie.
#procesory #intel #komputery #pcmasterrace
  • 18
@kirus1: Miałem podobnie w lapku dziewczyny i w swoim HP. Spróbuj odłączyć i podłączyć ładowarkę, zobacz czy się odblokuje. W moim przypadku nawet restart nic nie dawał. Dopiero odpięcie i podpięcie ładowarki przy włączonym lapku xD
Dell blokuje taktowanie CPU jak nawala zasilacz, nie wiem jak Lenovo.


@L3gion: tak samo.

@kirus1: albo za słaby zasilacz albo problem z detekcją: uszkodzone gniazdo zasilania albo płyta główna. Dla sprawdzenia zobacz co widać w biosie, chyba że chce Ci się instalować lenovo vantage.
@Tr8025: @wypokowy_expert: @L3gion: sytuacja na ta chwile: znalazlem baterie, podlaczylem ja i odlaczylem laptop od ladowania - od razu procesor pracuje normalnie, wszystkie aplikacje tez. Po podlaczeniu do kabla - znowu wraca do ograniczen. Na trybie awaryjnym - nawet po samym kablu procesor dziala normalnie. Problem musi byc gdzies w systemie.